Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Najczęściej leasingowane modele Toyoty – dlaczego polskie firmy tak chętnie je wybierają?

12 marca 2021
Bez kategorii, Nowości

Przedstawiamy najczęściej leasingowane przez polskich przedsiębiorców samochody marki Toyota. Ranking ten powstał na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów, ukazujących liczbę rejestracji samochodów osobowych na firmę. Przybliżamy również samą markę oraz wskazujemy główne powody, dla których jej pojazdy są tak chętnie brane w leasing.

Co warto wiedzieć o marce Toyota?

Toyota to legendarna japońska marka samochodów, a jednocześnie jeden z wiodących koncernów motoryzacyjnych na świecie. Jej historia rozpoczęła się w 1918 roku, kiedy Sakichi Toyoda otworzył przedsiębiorstwo działające w branży tekstylnej. W 1933 roku zostało ono poszerzone o dział produkcji samochodów, a w 1937 roku powstała firma motoryzacyjna Toyota Motor Corporation. Pod koniec lat 70. pojazdy Toyoty zaczęto sprowadzać na rynek zagraniczny, a w 1963 roku samochód tej marki został po raz pierwszy sprzedany w Europie, a konkretnie w Danii. Do końca XX wieku produkcja aut Toyoty przekroczyła 100 mln egzemplarzy.

Dziś Toyota posiada swoje siedziby w 48 państwach. Marka ta słynie z ponadprzeciętnej trwałości i niezawodności, co wielokrotnie zostało potwierdzone w badaniu „Marka nr 1”, przeprowadzanym cyklicznie wśród polskich kierowców. Toyota jest także uznawana za lidera na rynku aut hybrydowych oraz światowego pioniera innowacji technologicznych.

Które samochody Toyoty są najczęściej leasingowane?

Według danych CEP od stycznia do grudnia 2020 roku najczęściej rejestrowanym przez przedsiębiorców pojazdem japońskiego koncernu była Toyota Corolla. Popularniejszy okazał się jedynie leasing samochodów osobowych Skody Octavia. Na czwartym miejscu w rankingu znalazła się Toyota Yaris, na szóstym Toyota RAV 4, a na dziewiątym Toyota C-HR.

Podobne dane uzyskano za styczeń 2021 roku – w sumie zarejestrowano 5857 aut osobowych Toyoty, co pozwoliło jej zdobyć największy udział w rynku (18%). Toyota Corolla była najczęściej rejestrowanym modelem wśród wszystkich aut osobowych (1628 rejestracji), Toyota Yaris znalazła się na drugiej pozycji (1543 rejestracje), na piątym miejscu Toyota RAV 4 (929 rejestracji), a dziewiąta lokata przypadła Toyocie C-HR (685 rejestracji). W naszym kraju Toyota jest obecnie najczęściej wybieraną przez leasingobiorców marką samochodów, wyprzedzając Skodę i Volkswagena.

Toyota Corolla

Przedsiębiorca biorący w leasing auto tego modelu może liczyć na dobre osiągi, gdyż Toyota Corolla osiąga prędkość do 200 km/h, a do 100 km/h rozpędza się w 9,3 sekundy. Moc maksymalna pojazdu jest szacowana na 116 KM, a średnie zużycie paliwa 6,3 litra – w przypadku napędu hybrydowego zmniejsza się do 4,5 litra na 100 km. Samochód ten został wyposażony m.in. w podgrzewane lusterka zewnętrzne, światła do jazdy dziennej, napęd na wszystkie koła, system kontroli ciśnienia w oponach czy automatyczny ogranicznik prędkości.

Toyota Yaris

Leasing Toyoty Yaris jest tak popularny m.in. ze względu na niskie koszty eksploatacji tego samochodu. Średnie zużycie paliwa w przypadku modelu z silnikiem benzynowym wynosi tylko 5,6 litra na 100 km, podczas gdy hybryda spala przeciętnie 3,9 litra. Moc maksymalna pojazdu jest szacowana na 72 KM, a prędkość na 160 km/h – w przypadku napędu hybrydowego odpowiednio 116 KM i 175 km/h. Toyota Yaris wyróżnia się obecnością wielu technologii zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kierowca może korzystać m.in. z kamery cofania, adaptacyjnego tempomatu, automatycznych świateł drogowych, asystenta utrzymania pasa ruchu, systemu monitorowania martwego pola czy funkcji wykrywania ryzyka kolizji z pieszym lub pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka. Samochód ten jest również ceniony ze względu na przestronne wnętrze oraz dynamiczną stylistykę.

Toyota RAV4

Trzeci z najpopularniejszych modeli marki Toyota wyróżnia się stylowym wnętrzem, wyraźnie zarysowaną linią nadwozia, a także obecnością 17-calowych felg aluminiowych i nowoczesnego systemu nagłośnienia. Średnie zużycie paliwa w Toyocie RAV4 z silnikiem benzynowym wynosi 7 litrów na 100 km, maksymalna moc silnika 175 KM, a graniczna prędkość 190 km/h. Do 100 km/h pojazd ten rozpędza się w 9,8 sekundy. Wysoki komfort jazdy zapewnia m.in. skórzana tapicerka, wycieraczki z czujnikiem deszczu czy automatyczna klimatyzacja dwustrefowa. Samochód został również wyposażony w liczne systemy bezpieczeństwa, np. kamerę cofania, czujniki parkowania, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system wspomagający hamowanie, układ detekcji przeszkód czy moduł kontroli zmęczenia kierowcy. Na uwagę zasługuje również elektryczny hamulec postojowy oraz system szybkiego odmrażania tylnej szyby.

Toyota C-HR

Listę bestsellerowych modeli japońskiej marki zamyka Toyota C-HR, wyposażona w nowoczesny system multimedialny, układ rozpoznawania znaków drogowych, automatyczny ogranicznik prędkości, kamerę cofania, system stabilizacji toru jazdy, podgrzewane lusterka zewnętrzne, układ wspomagania podjazdów, elektryczny hamulec postojowy czy system automatycznego powiadamiania służb ratunkowych w razie wypadku. Hybrydowy model Toyoty C-HR spala średnio 4,9 litra na 100 km, a maksymalna moc silnika wynosi 122 KM.

Dlaczego samochody Toyoty są tak chętnie leasingowane?

Jest to zasługą zwłaszcza ich relatywnie niskiej ceny w stosunku do jakości. Dzięki temu przedsiębiorca może jeździć autem klasy średniej przy opłacaniu niskiej raty leasingowej. Pojazdy tej marki są uznawane za niezawodne, bezawaryjne, tanie w eksploatacji, przyjazne środowisku oraz dobrze wyposażone, m.in. w liczne systemy zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Do samochodów Toyoty łatwo można znaleźć części zamienne oraz dodatkowe akcesoria w niewysokiej cenie. Argumentem przemawiającym za leasingiem pojazdów tej japońskiej marki jest ponadto wysokie zainteresowanie ich nabyciem na rynku wtórnym, dzięki czemu auto można bez trudu sprzedać po wykupie z leasingu.

Leave A Comment