System EETS – wszystko, co musisz wiedzieć!

16 listopada 2020

Czy wiesz, co oznacza skrót EETS? Na co pozwala ten system i w jaki sposób zmienia transport międzynarodowy?

EETS – co to takiego i do czego służy?

Technologia EETS to nic innego, jak ogólnoeuropejski system opłat drogowych, który stale poddawany jest innowacjom, dzięki czemu funkcjonuje coraz lepiej i efektywniej na terenach określonych krajów europejskich. Obecnie system EETS dostępny jest dla użytkowników w takich krajach jak Niemcy, Austria, Francja czy Włochy, wkrótce pojawi się także w Polsce, Czechach czy na Słowacji – innymi słowy liczba krajów, w których będzie obowiązywało EETS, stale rośnie. Zasadniczym zadaniem tejże technologii jest ułatwienie pracy międzynarodowych kierowców oraz właścicieli flot poprzez liczne ułatwienia i usprawnienia na polu uiszczania opłat drogowych. Dawniej do ich regulowania kierowca potrzebował osobnego urządzenia w niemal każdym kraju, co niejednokrotnie bywało nawet niebezpieczne. Wynikało to z tego, iż każdy ze sprzętów należało zamocować za przednią szybą, co nierzadko mogło ograniczać pole widzenia w czasie jazdy. Obecnie natomiast wystarczy zaledwie jeden produkt – to możliwe właśnie dzięki EETS.

Jednym z tego typu sprzętów jest BP Tollbox EETS. Urządzenie to automatycznie dostraja się do regulacji panujących na terenie danego kraju i nalicza odpowiednie stawki. Co bardzo ważne, nie będą one w żaden sposób zawyżane, czyli nie zapłacisz więcej, niż gdybyś korzystał z produktu dedykowanego do poboru opłat drogowych w tym państwie. Wprowadzone przez Unię Europejską dyrektywy znacząco usprawniły szeroko rozumiany transport międzynarodowy, a do tego pozwoliły na wprowadzenie wielu innych korzyści. Wystarczy wspomnieć, że o wiele łatwiej skompletujesz wszystkie dokumenty płatnicze, gdyż faktury z każdego kraju zostaną do Ciebie wysłane w jednej przesyłce – dział księgowy z pewnością będzie wdzięczny za takie rozwiązanie! Ponadto kierowca nie musi zbierać dowodów wpłat w odpowiednich punktach. Nie ulega wątpliwości, że BP Tollbox EETS to znaczące ułatwienie pracy także dla menadżerów floty.

Co jeszcze dobrze wiedzieć o BP Tollbox EETS?

Urządzenie to cieszy się znakomitymi opiniami zarówno wśród kierowców, jak i właścicieli firm transportowych. Wynika to przede wszystkim z prostoty użytkowania BP Tollbox EETS oraz dużych oszczędności czasu podczas przejazdów, co wpływa m.in. na szybsze dotarcie do celu oraz realizację planów firmy. Benefity związane z użytkowaniem BP Tollbox są jednak znacznie większe.

Instalacja BP Tollbox EETS nie jest ani trudna, ani nie zajmuje wiele czasu – produkt ten działa bowiem na zasadzie „plug & play”. Ponadto sprzęt nie jest przypisany do żadnego konkretnego samochodu. W praktyce sprawia to zatem, że BP Tollbox EETS możesz swobodnie przekładać między posiadanymi pojazdami, zależnie od swoich potrzeb lub innych losowych sytuacji. A do tego dzięki zakupowi BP Tollbox EETS możesz korzystać z takich udogodnień jak np. dostęp do wszystkich usług dodatkowych BP, bezpiecznych parkingów BP, myjni czy całodobowej pomocy drogowej.

BP Tollbox EETS to również możliwość bieżącego sprawdzania historii transakcji i raportów z punktów poboru opłat – po prostu zaloguj się na specjalną platformę internetową. Kupno czy korzystanie z BP Tollbox EETS nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, nie musisz więc obawiać się niespodziewanych kosztów. I na koniec – z tym sprzętem wdrożysz w swojej firmie geolokalizację za pomocą systemu GPS!

Leave A Comment