Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Najwięcej pieniędzy wydajesz na samochód? 4 sposoby, aby to zmienić

5 listopada 2020
Bez kategorii, Nowości

Posiadanie samochodu to duży komfort. Jest to jedna z tych maszyn, które skutecznie poprawiają jakość życia. Mając własne auto możemy np. wstać do pracy 30 minut później nie obawiając się, że spóźnimy się na tramwaj lub bez problemu pojechać na wymarzone wakacje na drugim końcu Polski z dziećmi, psem i mnóstwem bagaży. Samochód to wygoda, ale też spory wydatek. Dlatego poniżej przestawiamy 4 metody pozwalające zmniejszyć generowane przez niego koszty.

Naprawiaj sam!

Oczywiście nie wszystko, ale istnieją prace, które można wykonać w zaciszu własnego garażu, zamiast przepłacać u fachowca. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie majsterkowałeś przy aucie, warto się tego nauczyć, gdyż w skali roku może się to okazać dużą oszczędnością.

Do najłatwiejszych rzeczy, jakie można samodzielnie zrobić przy aucie zaliczamy na przykład wymianę:

  • oleju,
  • klocków hamulcowych,
  • radia,
  • akumulatora,
  • żarówek w lampach.

Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać i nie znasz nikogo, kto mógłby służyć radą, nie zapominaj o internecie. YouTube i tematyczne fora pękają w szwach od porad odnośnie majsterkowania przy własnym czterokołowcu. Kto wie, może odkryjesz w sobie nową pasję…?

Ranking OC

Podobnie jak w powyższym przypadku, tu też internet okazuje się wybawieniem. Rankingi OC, to nic innego jak sieciowe porównywarki ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, dzięki którym bez problemu znajdziesz najkorzystniejszą cenowo opcję polisy.

Uwzględniając wysokość składek proponowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli, rankingi OC pomagają wybrać najtańszy wariant. Istnieją również takie, które biorą pod lupę nie tylko kwoty składek, ale też inne aspekty pozacenowe, jak dodatki czy rabaty. Tego typu rankingi są o tyle wygodne, że w jednym miejscu znajdziesz większość firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku i porównasz ich oferty.

I co najważniejsze – naprawdę skutecznie pomogą obniżyć koszty polisy. Przykładowo, jeśli mieszkaniec Szczecina wybierze pierwszą lepszą ofertę ubezpieczenia OC, może przepłacić nawet 1981 zł. Tyle w październiku wyniosła różnica między najtańszą, a najdroższą ofertą, która została przygotowana dla tej samej osoby (źródło https://www.compero.pl/poradnik/ranking-oc).

Carpooling

Czyli to, co wszyscy dobrze znamy i chętnie wykorzystujemy do podróżowania przy okazji omijając Polskie Koleje Państwowe i PKS-y, z których punktualnością i walorami estetycznymi bywa naprawdę różnie. Carpooling to w dosłownym znaczeniu dzielenie się autem z innymi osobami, np. przy dojazdach do pracy.

Świetną opcją, kiedy wybierasz się w dalszą podróż, jest założenie konta na BlaBlaCar. Opłaci się to zwłaszcza osobom często wyjeżdżającym w delegacje lub podróżującym między miastami.

Jednak konto na popularnym portalu nie jest koniecznością, jeśli chcesz zaoszczędzić na benzynie. Carpooling to świetna opcja w dużych miastach na trasach, gdzie rzadziej jeździ komunikacja miejska. Z zainteresowanymi osobami można umawiać się na lokalnych facebookowych grupach. Z pewnością znajdą się chętni.

Nie nadużywaj samochodu!

Co przez to rozumieć? To, że nie ma potrzeby wszędzie jeździć. Do pobliskiego sklepu lub na lody z dziećmi można wybrać się spacerując. To sposób znacznie przyjemniejszy, bardziej ekologiczny i minimalizujący zużycie paliwa. Jeżeli więc weszła Ci w nawyk jazda samochodem po drobiazgi, oducz się tego i sprawdź, ile zaoszczędzisz w skali miesiąca.

Teraz możesz tego nie odczuwać, ale logując się do konta bankowego po dwóch, trzech czy sześciu miesiącach, będziesz mile zaskoczony.

Leave A Comment