Czy zakup samochodu poleasingowego jest opłacalny?

25 czerwca 2020
Bez kategorii, Nowości

Najpopularniejsze argumenty stosowane przez zwolenników kupowania samochodów poleasingowych dotyczą między innymi młodego rocznika, atrakcyjnej ceny oraz pełnej dokumentacji, która obejmuje wszystkie przeprowadzone naprawy. Zanim jednak zdecydujesz się na odkupienie auta, które było używane w firmie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.
Dowiesz się z niego najważniejszych informacji związanych z autami poleasingowymi oraz tego, jak wyglądają licytację samochodów i gdzie szukać najlepszych ofert.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Samochody tego typu to pojazdy wycofywane z firmowych flot po zakończeniu umów leasingowych. Mogą to być samochody pochodzące z dużych korporacji, jak i małych firm, gdyż w ramach leasingu – według statystyk – finansowany jest zakup aż 2/3 wszystkich nowych aut w Polsce. Za tym, aby zainteresować się zakupem auta poleasingowego, przemawia to, że obecnie takie pojazdy są dokładnie kontrolowane przez firmy. Nie dochodzi więc do sytuacji, gdy pracownicy nadmiernie je eksploatują. Dodatkowo każda naprawa jest dokładnie udokumentowana i przeprowadzana w autoryzowanych punktach. 

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Wiele firm dysponujących własną flotą samochodów po zakończeniu umowy oddaje je firmie odpowiedzialnej za utrzymanie floty lub umożliwia pracownikom wykupienie aut za niewielkie pieniądze. Te, które nie zostaną przez nich odkupione, trafiają na aukcje samochodów poleasingowych, co daje innym osobom szansę na kupno zadbanego auta, które będzie miało maksymalnie kilka lat. Jest to więc bezpieczniejsza opcja niż kupowanie pojazdu od niezweryfikowanego sprzedawcy. Z aukcji mogą skorzystać wszyscy klienci, szczególnie że obecnie można na nich znaleźć zarówno pojazdy miejskie, jak i samochody z wyższej półki oraz SUV-y. Można również znaleźć pojazdy z zainstalowaną instalacją gazową. 

Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?

Najpopularniejsze marki samochodowe, których auta kupowane są w ramach leasingu to przede wszystkim Skoda, Opel, Ford, Renault oraz Toyota. Najlepiej jednak samodzielnie sprawdzać aukcje aut poleasingowych, gdyż oferta jest regularnie aktualizowana i co jakiś czas trafiają się prawdziwe perełki. Wiele modeli samochodów, które wcześniej były wykorzystywane w firmach, a teraz można je kupić w dobrej cenie, znajdziesz na stronie Cararena w zakładce licytacja samochodów. Oferta została podzielona na kategorie (samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, przyczepy, maszyny rolnicze), co ułatwia znalezienie idealnego pojazdu. Oprócz popularnych marek dostępne są również auta takich marek jak Volvo, Mercedes-Benz, BMW i Jaguar.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Zaletą korzystania z serwisu z aukcjami jest ochrona kupujących. Przed wystawieniem oferty samochody są dokładnie opisywane i oceniane, a przygotowaniem dokumentacji zajmuje się niezależny rzeczoznawca. Sprawdzane jest również pochodzenie pojazdów. Znajdziesz tu wyłącznie auta z flot firmowych, banków oraz instytucji leasingowych. W przypadku jakichkolwiek pytań zawsze możesz skontaktować się z pracownikiem serwisu z autami poleasingowymi, a dodatkowo zostaniesz przeprowadzony przez cały proces zakupu. Firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień, dzięki czemu klienci mają pewność, że znajdą tu wyłącznie atrakcyjne oferty. Najlepiej jednak samemu sprawdź bogatą ofertę i przekonaj się, że porządne auto wcale nie musi być drogie, a wszystkie formalności związane z zakupem można ograniczyć do minimum.

Leave A Comment