Malownicze trasy europejskie na samochodową wycieczkę

Malownicze trasy

Użytkowanie samochodu można rozumieć na wiele sposobów, bowiem nie każdy będzie traktował go tak samo. Nie wszyscy ludzie znają się na motoryzacji, dlatego też w różnym stopniu zaangażowani są w dbanie o własny pojazd. Dla jednych przemieszczanie się z miejsca na miejsce to codzienna konieczność, a dla innych jazda autem to sama przyjemność. Tych ostatnich z pewnością zainteresuje możliwość połączenia tej przyjemności z podziwianiem widoków. Ciekawych tras samochodowych na naszym kontynencie raczej nie brakuje.

Francja

Wiele jest ciekawych miejsc we Francji, również tych, do których prowadzą malownicze szosy, ciągnące się przez pola upraw lawendy czy winorośli. Jedną z najsłynniejszych jest chyba Droga Napoleona, której korzenie wywodzą się od słynnej podróży, jaką odbył Napoleon Bonaparte w 1815 roku. Rozpoczynając od Zatoki Juan, skąd niedaleko do słynnego Cannes, wiedzie ona przez odcinki N85, D1085, D4085 oraz D6085 do Grenoble. Oddano ją do użytku w 1932 roku, rozciąga się na odległości 325 kilometrów, a nawigację ułatwiają rozmieszczone, co jakiś czas pomniki orłów. Trasa przebiega między innymi przez urokliwe górskie krajobrazy Prowansji, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, ponieważ, choć niezwykle piękne, są to jednak dość zdradliwe tereny.

Monaco

Odbijając zaledwie około 50 kilometrów od początku Route Napoléon, czyli od Zatoki Juan, znajdziemy się w Księstwie Monako. Zahaczając o Niceę po drodze, będziemy mieli okazję na podróż jedną z trzech najpiękniejszych dróg w okolicy, które nazywane są kolektywnie Les Trois Corniches. Wszystkie przebiegają wzdłuż linii brzegowej, choć na różnych wysokościach. Przemierzając kolejne kilometry, choć tych w samym Księstwie nie będzie wiele do pokonania, niewykluczone, że w końcu zechcemy się gdzieś zatrzymać. Całkiem możliwe, że będzie to samo centrum słynnego Monte Carlo, a tam, poza obowiązkową wycieczką w miejsca, gdzie rozgrywane są Grand Prix wyścigi formuły 1, nie sposób nie przyjrzeć się z bliska jak bawią się i odpoczywają Europejczycy z różnych zakątków kontynentu. To miejsce kojarzy nam się zapewne z elegancko ubraną klientelą kasyn. Taką rozrywkę zapewnią nam rozmaite internetowe strony oferujące gry kasyno, niemniej jednak tutejsze dostojne przybytki należą do jednych z najbardziej luksusowych, więc warto byłoby zobaczyć je na własne oczy.

Islandia

Jeśli ktoś uważa, że z perspektywy samochodu nie można zbyt wiele zobaczyć, to z pewnością nie jeździł po Islandii. Oczywiście, będąc na wakacjach, warto zaznaczyć sobie wszystkie te interesujące miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić. Niemniej jednak, mówiąc o idealnej wycieczce objazdowej po nieznanym kraju, nie ma chyba lepszego rozwiązania niż ta islandzka trasa. Route 1, czy też Ring Road, to główna droga tego wyspiarskiego kraju, zataczająca koło po zewnętrznych obrzeżach jego terytorium i przechodząca przez najważniejsze zamieszkałe obszary. Całkowita jej długość wynosi niebagatelne 1322 kilometry. Zatem, nawet dysponując szybkim środkiem transportu, ten sposób zwiedzania to z pewnością plan na nieco dłuższe wakacje. Zwłaszcza jeśli chcielibyśmy doświadczyć wszystkich naturalnych atrakcji Islandii, takich jak wulkany, pola lawy, wodospady, gorące źródła i gejzery.

Austria

Kolejna perełka wśród majestatycznych dróg górskich, na które zjeżdżają się turyści z całego kontynentu. Grossglockner Hochalpenstrasse to trasa w wysokich Alpach, rozłożona pomiędzy Salzburgiem, a Tyrolem. Liczy sobie zaledwie 48 kilometrów, ale przechodzi przez wszystkie strefy klimatyczne i wegetacyjne, co naturalnie skutkuje obecnością niezliczonych, pięknych widoków krajobrazu i przyrody. Za sprawą swojego usytuowania i wysokości dochodzącej niekiedy do ponad 2500 metrów na poziom morza, zaobserwujemy tu nie tylko bujną roślinność, łąki i zbocza pokryte sosnami, skały i pastwiska, ale też jeziora i elementy charakterystyczne dla krainy wiecznego lodu.

Leave A Comment