Namiot garażowy, nie tylko na samochód

Każdy posiadacz samochodu wie doskonale, że warunki atmosferyczne nie najlepiej wpływają na jego stan.

Deszcz lub nadmierne nasłonecznienie mogą wpływać na uszkodzenia lakieru i karoserii, zaś silny wiatr doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych.

Nic więc dziwnego, że chcemy garażować samochód. Niestety, nie zawsze mamy możliwość korzystania z murowanego lub blaszanego garażu.
W takiej sytuacji pomóc może nam namiot garażowy, który jest coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. Co ważne, namiot taki może sprawdzić się również w wielu innych przypadkach. Jakich? Przekonajmy się.

Garaż bez pozwoleń czyli namiot garażowy

Podstawową rolą namiotów garażowych jest oczywiście ochrona pojazdów osobowych. Z rozwiązania tego często korzystają osoby, które nie mają własnego garażu blaszanego lub murowanego. Doskonale sprawdza się ono w sytuacji, w której dopiero budujemy lub wykańczamy swój dom i garaż a zależy nam na tym, by auto nie niszczało. Co ważne, aby postawić namiot garażowy nie potrzebujemy żadnych pozwoleń ani zgód, o czym możemy dowiedzieć się przeglądając specyfikacje namiotów garażowych w sklepie ogrodosfera.pl.

Dobra ochrona przed deszczem i słońcem

Namioty garażowe składają się z lekkiego ale solidnego stelażu oraz poszycia, które odporne jest na działanie wilgoci oraz promieni słonecznych. Dzięki temu stanowią one naprawdę skuteczną ochronę. Co więcej, jeśli zabezpieczymy wejście do namiotu sprawdzi się on również podczas niskich temperatur, dzięki czemu unikniemy zamarzniętych szyb wymagających skrobania ze szronu.

W garażu takim możemy schować nie tylko swój samochód, ale również motor, quad, rower oraz inne pojazdy, które posiadamy. Doskonale sprawdzi się również jako miejsce, w którym przechowujemy meble ogrodowe i dziecięce zabawki, dzięki czemu są zawsze czyste, suche i gotowe do użycia. Słowem, namiot garażowy to naprawdę funkcjonalne rozwiązanie.

Tymczasowy niezbędnik ogrodnika

Namiot garażowy może okazać się również doskonałym rozwiązaniem dla ogrodników, którym zależy na utrzymaniu porządku oraz ochronie swoich urządzeń i narzędzi. W jego wnętrzu bez problemu przechowamy niezbędne narzędzia takie jak grabie, łopaty czy agregator. Pomoże również w ochronie przed deszczem kosiarek, podkaszarek czy nożyc elektrycznych, co jak wiadomo, w przypadku urządzeń elektrycznych i spalinowych ma ogromne znaczenie.”

namiot-garazowy-shelterlogic-ogrodosfera

Namiot firmy Shelterlogic wykorzystany jako schowek na sprzęt ogrodniczy jak i drewutnie fot. Ogrodosfera.pl

Minusy namiotów garażowych

Niestety, namioty garażowe nie są rozwiązaniem wolnym od wad. Przede wszystkim taki rodzaj ochrony nie jest trwały. Konieczne jest sprawdzanie czy jest dobrze naciągnięty a jego kotwy znajdują się na miejscu. Z czasem może również dojść do uszkodzenia poszycia. Nie da się również ukryć, że namiot garażowy nie zabezpieczy nas przed kradzieżą pojazdu lub sprzętu. Nie ma on bowiem żadnych systemów zabezpieczeń, a jego wejście zwykle zamykane jest na suwak.

Podsumowując, namiot garażowy nie jest rozwiązaniem na lata i nie jest w stanie zastąpić wszystkich możliwości, jakie daje nam garaż murowany. Niemniej jednak jest to praktyczny sposób na to, by zabezpieczyć swoje auto lub inne pojazdy i sprzęty a przy tym jego cena jest stosunkowo niska.

Leave A Comment