Opony całoroczne produkcji NEXEN

27 lutego 2020
Bez kategorii, Nowości

W tej chwili na polskim rynku dostępne są głównie dwa rodzaje opon całorocznych koreańskiej marki NEXEN. Mianowicie: NEXEN N’PRIZ oraz NEXEN N’BLUE 4 Seasons. Te pierwsze są zdecydowanie droższą przyjemnością dla kupujących, jednak jeszcze nie sięgają swoją ceną przesadnie wysoko. Jak twierdzi zgodnie większość ekspertów, opony całoroczne NEXEN to dla wielu kierowców miła niespodzianka – mamy szansę na bardzo dobre osiągi bez rujnowania domowego budżetu.

Marka NEXEN produkuje opony od 1942 roku (pod obecną nazwą od 2000). Początkowo lokalnie, i przede wszystkim na potrzeby wojska, po kryzysie pod koniec lat 90. XX wieku firma przeszła gruntową restrukturyzację. Obecnie jest jedną z bardziej obiecujących marek koreańskich opon – dynamicznie i systematycznie rozwija się, otwierając nowe fabryki i centra badawcze.

Opony NEXEN N’PRIZ

To rodzaj opon, które stworzono z myślą o codziennej jeździe w miejskich warunkach. Zapewnia bezpieczną i stabilną jazdę zarówno po mokrej jak i suchej nawierzchni. Bieżnik charakteryzuje się kierunkową, niezbyt agresywną rzeźbą. Rowki układają się w stosowany często w nowoczesnych oponach kształt litery „V”. Takie ułożenie zapewnia szybkie oraz sprawne odprowadzanie wody z kół. Minimalizuje też ryzyko poślizgu w trakcie bardziej obfitych opadów deszczu – aquaplaningu.

Możemy więc bezpiecznie i bez ryzyka przemieszczać się naszym autem, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Jedyna wada, na jaką wskazują testy, to nieco gorsze prowadzenie na lodzie lub zamarzniętym śniegu. Jest to jednak problem, z którym nie poradził sobie jeszcze żaden producent opon zimowych. Opony NEXEN nie są w tym przypadku wyjątkiem.

Niewątpliwą siłą tych opon jest nowoczesna mieszanka krzemionkowa wykorzystana do ich produkcji. Owocuje to tym, że nawet przy niższych temperaturach ogumienie nie twardnieje w stopniu, który byłby problemem. Daje to też dłuższą żywotność. Ilość przejechanych kilometrów nie ma wpływu na komfort i wydajność jazdy przez cały okres gwarancyjny, jaki zapewnia tym oponom NEXEN (zobacz więcej na https://www.sklepopon.com/opony/nexen).

Opony NEXEN N’BLUE 4 Seasons

Nieco tańsza wersja opon całorocznych NEXEN. Podobnie jak opisany wyżej wariant, posiadają kierunkową rzeźbę bieżnika. Opony tego typu wykazują lepsze niż w przypadku symetrycznych bieżników odprowadzanie wody (różnice sięgają do 20%). Wynika to z układu głębokich rowków, które kształtem przypominają „V” lub jodełkę. Zastosowany tutaj bieżnik ma też bezpośrednie przełożenie na wysoką przyczepność (szczególnie podczas stabilnej jazdy na wprost).

Mieszanka, wykorzystywana do produkcji tych opon przez NEXEN to innowacyjne podejście do problemu – dzięki odpowiednio dobranej zawartości krzemionki ogumienie elastycznie reaguje na zmiany temperatury, co nie ma jednak negatywnego wpływu na możliwe osiągi oraz bezpieczeństwo podróży.

Warto wiedzieć, że rokrocznie opony NEXEN zdobywają czołowe miejsca w testach licznych, niezależnie funkcjonujących organizacji i stowarzyszeń miłośników samochodów (takich jak ADAC, AutoBild czy TCS). Jest to rzetelna informacja o możliwościach, jakie oferuje kierowcom koreański producent.

Zmieniające się warunki klimatyczne coraz częściej zmuszają producentów opon do poszukiwania nowoczesnych rozwiązań, które pomogą kierowcom dostosować się do nowej sytuacji. Jedną z tych odpowiedzi są właśnie opony całoroczne. Opony NEXEN to warta rozważenia propozycja – są utrzymane w rozsądnych kosztach, przy jednoczesnym zachowaniu dużej troski o jakość produktów.

Leave A Comment