Zakup AMG, czyli sprawdź filozofię AMG Performance

8 października 2019
Bez kategorii, Nowości

Samochody klasy premium to nie tylko zawrotne osiągi, nowoczesne technologie i doskonała precyzja wykonania. To także dusza auta, czyli coś, co charakteryzuje i wyróżnia dane modele spośród konkurencyjnych pojazdów na rynku. Doskonale wiedzą o tym konstruktorzy z AMG, którzy od ponad pół wieku dostarczają swoje rozwiązania w kolaboracji z marką Mercedes-Benz. Efektem współpracy są ekskluzywne, usportowione wersje luksusowych modeli Mercedesa, które definiuje wszechobecna dbałość o każdy szczegół wykonania. Poznaj filozofię AMG i odwiedź jeden z salonów Duda-Cars w Poznaniu lub Wrocławiu uczestniczących w programie AMG Performance Center.

50 lat filozofii AMG

Jak nadać sportowy charakter luksusowej limuzynie, którą niemal z definicji charakteryzuje dostojność? Jak sprawić, by nie utraciła ani grama przepełniającego ją prestiżu, jednocześnie zapewniając nieprzeciętne osiągi? Mercedes-AMG od ponad pół wieku dostarcza na rynek samochody o unikatowej konstrukcji. Każdy, nawet najmniejszy detal w tych pojazdach dopracowany jest do perfekcji. Niezależnie od tego, czy mowa o samochodach dedykowanych sportom motorowym, czy o autach do miasta lub na autostradę. Duch AMG jest wszechobecny i przepełnia konstrukcję każdego samochodu wyjeżdżającego z fabryki w Affalterbach.

AMG to więcej niż osiągi

Przez lata sukcesów w branży sportów motorowych, marka Mercedes-AMG utożsamiana była przede wszystkim z ponadprzeciętnymi osiągami produkowanych przez siebie aut. Mocniejsze jednostki napędowe niż w przypadku seryjnej produkcji Mercedesa, większa płynność i komfort prowadzenia, jeszcze bardziej aerodynamiczna sylwetka. Warto jednak zdać sobie sprawę, że filozofia AMG Performance to coś więcej niż zawrotna prędkość i niezawodność aut opatrzonych gwiazdą i charakterystycznym logotypem.
Oprócz silników i układów napędowych generujących większą niż standardowa moc, linia AMG oferuje kierowcy szereg elementów wyposażenia wewnętrznego oraz zewnętrznego. Obok sztandarowych elementów, takich jak charakterystyczne sportowe obręcze z lekkich stopów, chromowane listwy czy elementy dekoracyjne w okolicach chłodnicy lub wydechu, pakiet AMG Performance obfituje również w unikatowe, komfortowe wyposażenie wnętrza samochodu. Wielofunkcyjna, sportowa kierownica obszyta skórą nappa, wygodne fotele i kanapy, tapicerka oraz elementy wykończeniowe w niestandardowej kolorystyce to kolejne elementy systemu AMG.

One Man, One Engine

Istotą każdego pakietu AMG w samochodach marki Mercedes-Benz jest precyzyjna konstrukcja układu napędowego. Doskonała współpraca silnika, skrzyni biegów, wału napędowego, sprzęgła i mechanizmów różnicowych zapewnia optymalną, niespotykaną dynamikę i komfort jazdy. Dzięki nim, wrażenia z prowadzenia auta w linii AMG są nieporównywalne z czymkolwiek. Od lat, Mercedes-AMG produkuje swoje samochody według zasady jeden człowiek – jeden silnik. Jednostki czterocylindrowe, V8 oraz V12 montowane są ręcznie, a za całość konstrukcji odpowiada jeden inżynier, który wieńczy swoje dzieło podpisem na etykiecie silnika. Pakiet AMG to również doskonała dynamika jazdy oraz szereg systemów wspomagających komfort i bezpieczeństwo prowadzenia auta. Sterowanie nimi jest w pełni intuicyjne, a precyzja, z jaką poszczególne układy współpracują ze sobą, czyni jazdę jeszcze bezpieczniejszą i bardziej komfortową.

Poczuj ducha AMG w salonach Duda-Cars

Duda-Cars jako jeden z nielicznych autoryzowanych dealerów marki Mercedes-Benz uczestniczy w programie AMG Performance Center. Zapraszamy do naszych salonów w Poznaniu i Wrocławiu. W każdym z nich czeka na Ciebie specjalnie wydzielony kącik mocy AMG Corner, zaprojektowany przy współpracy architektów z siedziby firmy w Affalterbach. Poznaj komfort i osiągi samochodów z linii AMG podczas jazdy testowej wybranym modelem Mercedesa.

Leave A Comment