Kredyt na samochód – kiedy warto go wziąć?

31 października 2019
Bez kategorii, Nowości

Z badań wynika, że Polacy coraz chętniej pożyczają pieniądze na różne cele. Należą do nich bieżące wydatki życiowe, zakup nieruchomości czy kupno auta. Z czym wiąże się wzięcie kredytu na samochód? Kiedy warto zdecydować się na taką opcję?

  • 1. Jak działa kredyt na samochód?
  • 2. Kiedy warto wziąć kredyt na samochód?
  • 3. Gdzie szukać atrakcyjnych ofert?

Jak działa kredyt na samochód?

Kredyt na samochód działa zazwyczaj podobnie, jak każda pożyczka – bank lub inny podmiot pożycza ci określoną sumę, a ty we wskazanym czasie oddajesz pieniądze wraz z podaną w umowie kwotą odsetek i prowizją. Zazwyczaj pożyczka jest brana na dowolny cel i przeznaczana na zakup samochodu. Niekiedy spotyka się opcję kredytu na cel określony lub ofertę podobną do kredytu hipotecznego, gdzie pojazd stanowi zabezpieczenie pożyczki (dotyczy to zwykle bardzo drogich aut). Kredyt na samochód możesz wziąć niemal w każdym banku oraz u większości podmiotów oferujących pożyczki pozabankowe. Warto jednak starannie przejrzeć oferty przed zakupem i wybrać tę, która będzie najbardziej korzystna z twojego punktu widzenia. Należy również pamiętać, że proces ubiegania się o kredyt wygląda inaczej w banku, a inaczej u firm udzielających pożyczek – banki mają zwykle większe wymagania dotyczące zdolności kredytowej i dłużej rozpatrują wnioski. Natomiast w przypadku prywatnych firm trzeba bardziej uważać i starannie czytać umowy przed podpisaniem, by nie trafić na nieuczciwego pożyczkodawcę.

Kiedy warto wziąć kredyt na samochód?

Kredyt na samochód często jest brany w nagłych sytuacjach, gdy pojazd się zepsuje lub zostanie uszkodzony podczas kolizji, a nowe auto jest potrzebne od zaraz. Wówczas kierowcy nie dysponują zazwyczaj oszczędnościami pozwalającymi na zakup nowego samochodu. Pożyczki na kupno samochodu nierzadko brane są także wtedy, gdy kupujący trafi na unikalną okazję, która może się już nie powtórzyć. Jednak z opcji kredytu na zakup auta warto skorzystać również wtedy, gdy wymiana pojazdu na nowy nie jest tak nagląca – wówczas można na spokojnie zastanowić się nad ofertami pożyczek i samochodów. Zaletą kupna pojazdu na raty jest możliwość przeznaczenia większej kwoty na ten cel, niż w przypadku zakupu za zaoszczędzone pieniądze. Można wówczas zdecydować się na lepszy, nowszy model, który będzie służył ci dłużej, a także będzie bardziej komfortowy, oszczędny, ekologiczny i bezpieczny.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert?

Jeżeli interesuje cię wzięcie kredytu na samochód, możesz skorzystać z oferty dostępnej pod adresem https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-samochod/. Znajdziesz tam atrakcyjne propozycje pożyczek od kwoty 500 złotych do nawet 200 000 złotych na okres od 3 do 120 miesięcy.

1 Comments

Leave A Comment