Ile kosztuje wysłanie paczki?

19 września 2019

Obecnie wysyłka paczki to proces szybki oraz komfortowy. Wystarczy przygotować pudełko z zawartością i zamówić kuriera lub samodzielnie nadać przesyłkę w przeznaczonym do tego punkcie. Usługa ta jest nie tylko prosta i wygodna, ale przede wszystkim atrakcyjna cenowo. Jakie są koszty wysłania paczki?

Tanie wysyłki kurierskie są na wyciągnięcie ręki. Nie musimy mieć specjalnej umowy, ani firmy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.inpost.pl, założyć konto i zamawiać kuriera zawsze wtedy, kiedy chcemy nadać przesyłkę. Najpierw musimy jedynie odpowiednio przygotować paczkę.

Jak zapakować i opisać przesyłkę dla kuriera?

Zanim nadamy paczkę musimy przygotować odpowiednie opakowanie. Nie powinno być uszkodzone lub zużyte. To istotne, aby nasza przesyłka w transporcie nie uszkodziła innych paczek. Wybierzmy kartonowe pudełko, najlepiej wodoodporne i dwuwarstwowe. Powinno być ono dopasowane wielkością do rozmiarów zawartości, aby nie pozostawiać zbyt dużej wolnej przestrzeni, którą trzeba zapełnić wypełniaczem. Konieczne jest uzupełnienie wnętrza kartonu styropianem, folią bąbelkową lub papierową. Możemy też zastosować stare gazety. Najważniejsze, aby przesyłany przedmiot był odpowiednio zabezpieczony. Wszelkie miejsca łączeń kartonu warto obkleić taśmą klejącą. Teraz wystarczy tylko wypełnić i wydrukować etykietę nadawczą. Należy opisać ją pełnymi danymi adresowymi nadawcy i odbiorcy. Etykietę przygotujemy w Managerze Paczek, gdzie w intuicyjnym formularzu wystarczy wpisać dane, a dokument wygeneruje się sam. Tak przygotowaną paczkę możemy nadać kurierem. W tym celu musimy wypełnić w wszelkie niezbędne do zamówienia informacje: dokładny adres odbioru, numer telefonu oraz preferowaną godzinę. To niezwykle istotne dane, które wpływają na szybki i bezproblemowy odbiór paczki, a następnie przekazanie jej w dalszą drogę.

Jakie są koszty wysłania przesyłki?

Kiedy chcemy, aby paczkę odebrała od nas firma kurierska najtaniej będzie zamówić odbiór przesyłki z naszego miejsca zamieszkania i przygotować ją według podanych parametrów. W InPost ceny za wysyłkę korzystając z usługi kuriera zaczynają się już od 15,49 zł do wagi 25 kg. Dokładny cennik znajdziemy na stronie internetowej. Warto wcześniej zapoznać się z nim, bo dokładna wycena zależna jest od gabarytu przesyłki. Inaczej przedstawia się samodzielne nadanie przesyłki w oddziale firmy kurierskiej lub Paczkomacie. Wtedy przede wszystkim musimy sami dostarczyć paczkę do miejsca odbioru. Taka opcja jednocześnie jest tańsza od usługi kurierskiej. Bez względu na to, jaką formę wysyłki wybierzemy dodatkowo możemy skorzystać z usług dodatkowych, np. ubezpieczenia przesyłki, w przypadku przesyłania wartościowych dla nas przedmiotów czy dokumentów. Wszystkie dokładne koszty, opłaty dodatkowe oraz dopłaty do gabarytów dostępne są w cenniku na stronie internetowej. Warto wcześniej zapoznać się z nim, aby odpowiednio przygotować paczkę oraz oszacować koszty wysyłki.

Leave A Comment