Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Używane samochody premium – o co w tym chodzi?

31 lipca 2019
Bez kategorii, Nowości

Zakup samochodu zawsze wiąże się z dużym wydatkiem. A nowe auta często wręcz odstraszają swoją ceną. Decydując się na model używany, w większości przypadków nie znamy jego historii, a przy okazji obarczamy się przyszłymi dodatkowymi kosztami eksploatacji. Czy istnieje jakieś wyjście, dzięki któremu obejdziemy te problemy? Okazuje się, że tak. Największe marki premium oferują swoim klientom używane samochody z gwarancją.

Rynek samochodowy w Polsce

Od kilku lat sprzedaż nowych samochodów w Polsce rozwija się wyjątkowo dynamicznie. W roku 2018 ponad pół miliona aut opuściło salony sprzedaży. To prawie 10% wzrost w porównaniu z ubiegłymi latami. Okazuje się, że jednocześnie bardzo dobrze rozwija się rynek wtórny. Ponad milion pojazdów przekroczyło naszą granicę w 2018 roku. Jak widać, ostatnio potencjał rynku wtórnego został opanowany nie tylko przez prywatnych handlarzy, lecz także przez największe koncerny samochodowe. To właśnie dzięki nim kierowcy mogą zaopatrzyć się w używane samochody z salonu.

samochod-premium-2

Na czym to w ogóle polega?

Wysokie normy oraz dokładna weryfikacja, to właśnie te dwie cechy są najważniejsze dla dealerskich programów sprzedaży. Dzięki nim nic nie zakłóci kierowcom komfortu jazdy. Pomimo tego, że kupujemy eksploatowane auto, parametrów może mu pozazdrościć niejeden nowy model. Jakie podstawowe cechy posiadają zatem używane samochody premium? Przede wszystkim wybrany pojazd nie będzie miał więcej niż 5 lat, a jego przebieg z pewnością nie przekroczy 150 tysięcy kilometrów. Potencjalny klient otrzyma także w zestawie pełną historię serwisową oraz gwarancję, że obecny stan auta jest sprawdzony i zaakceptowany przez autoryzowanego mechanika. Jak widać nabywca oprócz niższej ceny samochodu, zyskuje także bezpieczny i sprawny model.

Używane samochody klasy premium – dlaczego warto je kupić?

Przy odpowiedniej dbałości o wygląd oraz dzięki systematycznemu serwisowaniu kilkuletnie auto luksusowe może wyglądać jak model, który niedawno wyjechał z salonu. Tego rodzaju samochody cieszą się ogromnym uznaniem wśród klientów. Firmy zajmujące się produkcją pojazdów klasy premium korzystają z najnowocześniejszych technologii, oferując przy tym najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz najwyższą jakość materiałów. Dlatego pomimo przejechania ponad kilkudziesięciu tysięcy kilometrów wnętrze auta wygląda jak nowe, a zawieszenie pracuje cicho. Dzięki temu kilkuletni samochód jest o połowę tańszy od nowego modelu, a z drugiej strony nadal daje kierowcom radość z użytkowania. To idealna alternatywa dla nowych aut.
Używane pojazdy z Białegostoku to wyjątkowo atrakcyjna opcja dla osób, które nie posiadają zbyt dużej wiedzy motoryzacyjnej. Skupowane auta są przed zakończeniem transakcji drobiazgowo sprawdzane, więc nie ma potrzeby powtórnego wnikliwego weryfikowania ich stanu. Ceny samochodów używanych w salonie będą zdecydowanie droższe od tych kupowanych u handlarza, jednak w tym przypadku warto zapłacić więcej. Dzięki temu możemy być pewni, że otrzymamy eksploatacyjny spokój i zakupimy dużo pewniejszy egzemplarz.

Decydując się na wybór miejsca, w którym zaopatrzymy się w nowe auto, warto zachować ostrożność. Wybierajmy sprzedawców, którzy gwarantują przede wszystkim nienaganny stan techniczny, pełną historię serwisową oraz udokumentowany przebieg. Takim miejscem jest salon samochodów używanych Białystok. Zakup pojazdu, a w szczególności używanego modelu klasy premium to ogromne wyzwanie. Szczególnie teraz, gdy na rynku samochodowym znajdziemy tysiące ofert. Jednak w każdym salonie możemy liczyć na profesjonalną obsługę, która pomoże dokonać najlepszego wyboru.

1 Comments

Leave A Comment