Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Auto detailing – dobro już nie luksusowe?

23 lipca 2019
Bez kategorii, Nowości

Każdy posiadacz samochodu chce, żeby jego auto prezentowało się doskonale. Jest ono przecież naszą wizytówką. W tym celu bardzo często samodzielnie przeprowadzamy wiele zabiegów pielęgnacyjnych oraz dbamy o czystość pojazdu. Działamy najczęściej na własną rękę, kupując kosmetyki dostępne w marketach. Skutkuje to tym, że efekt końcowy często daleki jest od ideału. Czy jednak mamy jakieś alternatywy? Jedną z nich jest auto detailing. Wielu kierowców uważa jednak, że usługi te są poza ich zasięgiem finansowym. Kojarzymy bowiem auto spa z usługami luksusowymi, które zawsze sporo kosztują. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Przekonajmy się i sprawdźmy dlaczego warto zadbać o swój samochód w sposób w pełni profesjonalny.

Myjnie ręczne i automatyczne – czy są dobre dla lakieru samochodowego?

Obecnie większość kierowców nie decyduje się już na samodzielne mycie samochodu – również ze względów ekologicznych. Wybieramy więc myjnie. Czy jednak możemy liczyć na to, że korzystanie z nich jest dobre dla lakieru na naszym aucie? Niestety, nie zawsze tak jest. Myjnie automatyczne bardzo często nie są tak dokładne, jak byśmy tego chcieli. Wielokrotnie używane szczotki zużywają się, poza tym pozostają na nich resztki zabrudzeń. W skutek tego na powierzchni lakieru możemy często zauważyć nieestetyczne smugi. Alternatywą są myjnie ręczne, jednak i tu powinniśmy zachować ostrożność. Wystarczy bowiem, że pracownicy myjni używać będą twardych szczotek, by na powierzchni lakieru mogły pojawić się zarysowania. Dobra myjnia ręczna charakteryzuje się dokładnością, ale również używaniem szczotek z miękkiego włosia oraz ściereczek z mikrofibry.

Auto detailing – na czym to polega?

Auto detailing to pojęcie stosunkowo od niedawna używane w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców nie wie co tak naprawdę oznacza lub mylnie kojarzy je z tuningiem. Wyjaśnimy więc czym jest ta usługa. Mówiąc najprościej, auto detailing to nic innego jak szeroko pojęte dbanie o wygląd auta. Obejmuje wszystkie czynności związane z myciem, odkurzaniem i czyszczeniem zarówno wnętrza, jak i karoserii pojazdu. To jednak nie wszystko. Pod pojęciem tym kryje się również szereg zabiegów, które mają na celu konserwację i impregnację poszczególnych elementów samochodu po to, by dłużej wyglądał jak nowy. Auto spa to również czynności, które mają na celu zamaskowanie uszkodzeń, które powstały podczas codziennej jazdy – drobnych zadrapań, odprysków lakieru czy przetarć na tapicerce. Jak więc widać, są to usługi skierowane zarówno do posiadaczy nowych, jak i kilkunastoletnich aut. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zabiegi autodetailingu są kompleksowe – obejmują nie tylko blachy, tapicerki, kokpit i deskę rozdzielczą, ale również elementy, o które często zapominamy odpowiednio zadbać, np. felgi.

Pielęgnacja tapicerki skórzanej fot. perfekcyjneauto.com

Pielęgnacja tapicerki skórzanej fot. perfekcyjneauto.com

Mycie lakieru i wnętrza

Prawdziwe auto spa to szereg zabiegów, dzięki którym nasze auto może prezentować się doskonale. Rozpoczyna się oczywiście dokładnym umyciem auta oraz felg, odkurzeniem wnętrza samochodu oraz (jeśli istnieje taka konieczność) praniem tapicerki – to minimum, od którego warto wyjść. Następnie ocenia się stan karoserii. Jeśli widnieją na niej ryski, możemy zniwelować je, wykorzystując polerowanie lakierów. Jeśli jej stan jest dobry wystarczy woskowanie, które przywróci pojazdowi blask. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie felg przed rdzewieniem i powstawaniem zarysowań Zabezpieczyć możemy również środek auta. Impregnacja tapicerki to rozwiązanie, dzięki któremu zniknie problem trudnych do usunięcia zabrudzeń.

x5-po-detailingu

Auto detailing daje rewelacyjne efekty fot. perfekcyjneauto.com

Wymieniasz filtry i olej? Pamiętaj także o pielęgnacji!

Wiemy już, że kosmetyka aut może pomóc w przywróceniu ich idealnego wyglądu lub ochronie przed zniszczeniami, które powstają w ciągu codziennego użytkowania. Jak jednak często powinniśmy dbać o stan wnętrza i karoserii swojego auta? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ wszystko zależy nie tylko od tego, jak często go używamy i po jakich drogach jeździmy, ale również od rodzaju planowanych prac. O ile mycie samochodu oraz odkurzanie jego wnętrza warto powtarzać co kilka lub kilkanaście dni, o tyle woskowanie auta lub zabezpieczanie felg możemy wykonywać znacznie rzadziej. Specjaliści, którzy zajmują się dbaniem o stan wizualny aut, zalecają wykonywanie tych prac po zakończeniu zimy oraz po sezonie letnim. Dobrym pomysłem jest auto spa, które wykonujemy wówczas, gdy wymieniamy filtry oraz olej w naszym pojeździe. Nie da się ukryć, że są to prace konserwacyjne, które wykonujemy cyklicznie, dlatego też zyskujemy pewność, że nie zapomnimy zatroszczyć się o wygląd naszego samochodu. Podsumowując, profesjonalna kosmetyka aut nie jest usługą luksusową, na którą mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Obecnie coraz częściej korzystają z usług tych również osoby, które posiadają auta ze średniej półki. Przykładem oferty na każdą kieszeń może być firma http://perfekcyjneauto.com/, która oferuje kompleksowy, w pełni profesjonalny auto detailing w Warszawie. Klientami firmy są zarówno osoby, które posiadają nowe samochody, jak i ci, którzy chcą by ich stare auto nadal prezentowało się dobrze. Szeroki zakres usług w dobrych, przystępnych cenach sprawia, że każdy z nas może znaleźć coś dla siebie.

1 Comments

Leave A Comment