Nowoczesne folie samochodowe – sprawdź, którą wybrać!

21 czerwca 2019
Bez kategorii, Nowości

Posiadaczom samochodów coraz częściej zależy zarówno na wyróżnieniu swojego auta spośród innych, jak i na zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze podczas jazdy. Poszukują różnego typu rozwiązań, wśród których bardzo często znajdują się specjalne folie do oklejania karoserii. Jakiego rodzaju folie znajdziemy obecnie na rynku i jak z nich korzystać? Sprawdź nasze propozycje!

Odblaskowe folie samochodowe

Folie odblaskowe, jakie znajdziemy obecnie na rynku, możemy podzielić na taśmy konturowe oraz folie do wycinania różnych kształtów. Taśmy konturowe przeznaczone są przede wszystkim do znakowania pojazdów specjalnych i dostawczych. Takie oznaczenie pojazdu sprawia, że jest on lepiej widoczny w trudnych warunkach atmosferycznych oraz w nocy. Jest to niezwykle istotne dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Do oznakowania pojazdu, zgodnie z obowiązującym prawem, możemy wykorzystać jedynie folię w kolorze żółtym lub czerwonym (tył samochodu) i żółtym lub białym (bok samochodu). Folia konturowa może być stosowana także na rowerze, kasku czy dziecięcym wózku.

folia-odblaskowa

Najwyższej jakości folie odblaskowe znajdziesz na folia-samochodowa.pl!

Folia odblaskowa do wycinania dowolnych kształtów służy do znakowania pojazdów dla bezpieczeństwa, reklamy lub wyróżnienia się na drogach. Na rynku znajdziemy zarówno folie odblaskowe, np. do pojazdów specjalnych, jak i folie fluorescencyjne, które doskonale sprawdzą się jako oryginalna forma reklamy. Możemy wyciąć z nich dowolne kształty czy litery. Dobrze sprawdzą się także na rowerach czy innego typu pojazdach.

Samochodowe folie magnetyczne

Folia magnetyczna to produkt bardzo często wykorzystywany w działaniach promocyjnych i reklamie. Dzięki niej możemy stworzyć różnego rodzaju grafiki, które później można łatwo usunąć i które nie zniszczą naszej karoserii. Folie magnetyczne dobrze trzymają się na powierzchni lakieru, ponieważ posiadają odpowiednio dobraną siłę magnetyczną, a dodatkowo są elastyczne. Co ważne, tego typu folie mogą być stosowane także na nieregularnych powierzchniach. Przyklejane za jej pomocą reklamy możemy łatwo usunąć, bez konieczności uciążliwego pozbywanie się resztek, co jest problemem przy stosowaniu tradycyjnych naklejek.

Przed przystąpieniem do naklejania, warto odpowiednio wyczyścić karoserię, aby folia była jeszcze trwalsza. Doskonale sprawdzą się do tego kosmetyki samochodowe Meguiar’s (https://chemiczna-hurtownia.pl/pl/producer/Meguiars/51). Jednym z bardziej popularnych jest tworzący aktywną pianę profesjonalny szampon samochodowy Meguiar’s Hyper Wash lub szampon samochodowy Meguiar’s Deep Crystal Car Wash, który szybko usuwa błoto i brud.

Samochodowe folie ochronne

Folie ochronne, jak sama nazwa wskazuje, pełnią funkcję ochronną naszego lakieru. Tworzą stosunkowo grubą (200 mikronów) powłokę, która chroni karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi tworzącymi zarysowania, takimi jak uderzenia żwiru, owadów, grad, śnieg i deszcz, a także chemicznymi, np. benzyną, olejem czy chemikaliami używanymi w myjniach samochodowych. Folia jest bezbarwna i ciężko zobaczyć ją na samochodzie, jednak stanowi mocną barierę. Przed naklejeniem folii ochronnej samochód powinien zostać odpowiednio umyty, wysuszony i odtłuszczony. Tylko w takich warunkach folia ochronna nie będzie się odklejać i dobrze spełni swoją rolę.

Leave A Comment