Szafki metalowe w warsztacie. Co warto wiedzieć?

Szafki metalowe w warsztacie mogą służyć nie tylko do przechowywania osobistych rzeczy pracowników. Równie dobrze sprawdzają się także jako miejsce dla narzędzi.

Organizacja miejsca w warsztacie to jedno z największych wyzwań, z którymi musi zmierzyć się jego właściciel na etapie urządzania. Duża ilość narzędzi, ich znaczna waga i zwykle niemała cena sprawiają, że ich przechowywanie wymaga stworzenia odpowiednich warunków. Nawet najbardziej funkcjonalny i trwały regał nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem, bo nie zapewnia narzędziom odpowiedniej ochrony.

Nie można przecież wykluczyć tego, że po zakończeniu pracy do warsztatu dostanie się złodziej, dla którego specjalistyczne narzędzia stanowią wymarzony łup. Ryzyko kradzieży znacząco zmniejszy zastosowanie szafek metalowych, które nie tylko ułatwią segregację wyposażenia, ale też zabezpieczą je przed niepowołanym dostępem. Na tym oczywiście zalety metalowych szafek w warsztacie się nie kończą.

Szafki metalowe – organizacja pracy warsztatu

Wśród leżących w bezładzie narzędzi trudno szybko znaleźć te, które są w danej chwili potrzebne. W skrajnych przypadkach poszukiwania mogą zająć nawet kilkanaście minut – a jeśli taka sytuacja powtarza się kilka razy w tygodniu, dla właściciela firmy oznacza to spore straty. Spada też wydajność pracowników, którzy w obliczu takich problemów stają się poddenerwowani i mniej skoncentrowani.

Wyznaczenie narzędziom konkretnego miejsca znacznie usprawnia pracę warsztatu. W ciągu dnia pozostają otwarte, co sprawia, ze pod względem funkcjonalności nie ustępują regałom. Mogą nawet je przewyższyć, bo montaż uchwytów na podręczne narzędzia możliwy jest także na drzwiczkach szaf, przez co te stają się jeszcze pojemniejsze.

Szafki metalowe – funkcjonalne i estetyczne

Zastosowanie szafek metalowych do przechowywania narzędzi pozytywnie wpływa też na wygląd warsztatu. Wszystkie akcesoria znajdują dzięki temu swoje miejsce, co pozwala uniknąć chaosu. W przeciwieństwie do regałów, można też w dowolnej chwili je zamknąć, dzięki czemu wnętrze będzie sprawiać wrażenie przestronniejszego i bardziej uporządkowanego.

Walory wizualne to sprawa szczególnie ważna, jeśli chodzi o wizerunek warsztatu w oczach klientów. Widząc, że jego wnętrze jest uporządkowane, a praca lepiej zorganizowana, będą postrzegać go jako profesjonalnego i pewnego partnera w interesach. To kolejny dowód na to, że szafki metalowe w warsztacie to inwestycja, która w krótkim czasie może zwiększyć jego zyski.

Szafki metalowe – ochrona kluczowych narzędzi

Wiertarki, spawarki, szlifierki lub lutownice to kosztowne narzędzia. Ich zakup może być wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych – nic więc dziwnego, że dla wielu złodziei włamanie do dobrze wyposażonego warsztatu okazuje się sposobem na szybki i łatwy zarobek. By uniknąć wielotysięcznych strat, warto więc zabezpieczyć najcenniejsze narzędzia przed nieproszonymi gośćmi. Do tego można zaopatrzyć się w standardowe szafki metalowe i przystosować je pod swoje wymagania względem składowania narzędzi. Trzeba będzie przeznaczyć na to chwilę czasu, za to efekt pozostanie na lata, a korzystanie z takich szafek będzie przyjemnością. Wspomniane metalowe szafy można znaleźć i sprawdzić ceny na eco-market.pl.

W tym również pomogą szafki metalowe. Są wykonane z wytrzymałych stopów, a zastosowanie trudnego do sforsowania zamka zapewnia znajdującym się w środku przedmiotom dodatkową ochronę. Nawet, jeśli złodziej dostanie się do warsztatu, najprawdopodobniej zniechęci go wizja otwierania solidnego zamka. Nie podejmie więc ryzyka, a narzędzia pozostaną bezpieczne.

Leave A Comment