Serwis blacharsko-lakierniczy – kiedy warto się do niego zgłosić?

30 kwietnia 2019
Bez kategorii, Nowości

Posiadanie własnego samochodu to dla wielu z nas wygoda i niezależność. Jego użytkowanie wiąże się z koniecznością dbania nie tylko o jego stan techniczny, ale i wygląd zewnętrzny. Mimo pielęgnacji karoserii z pomocą regularnego mycia, woskowania i innych zabiegów zdarza się, że musimy odwiedzić serwis blacharsko-lakierniczy. W jakich sytuacjach warto skorzystać z jego usług? Czy z jego pomocą możemy całkowicie zmienić kolor swojego auta, odnowić go lub ukryć szpecące karoserię zarysowania? Więcej na temat zakresu usług zakładu blacharsko-lakierniczego znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Serwis blacharsko-lakierniczy – jakie usługi oferuje?

Do zadań pracowników zakładów blacharsko-lakierniczych należą wszystkie czynności mające na celu przywrócenie świetności samochodów osobowych i dostawczych po wypadkach. Standardowe usługi, które zapewnia serwis blacharsko-lakierniczy to m.in. usuwanie korozji, lakierowanie rys i większych ubytków powstałych np. na skutek kolizji samochodowych. Właścicielom aut oferowane są usługi polegające na prostowaniu blachy auta, wygładzaniu, ponownym montażu czy położeniu lakieru. Zakres oferowanych usług w dużej mierze zależy od doświadczenia i poziomu kompetencji pracowników serwisu. Część serwisów blacharsko-lakierniczych oferuje również usługi lakierowania artystycznego aut, a także usunięcia z karoserii samochodu żywicy i innych zanieczyszczeń trudnych do usunięcia.

Na czym polega praca lakiernika?

Lakiernik zatrudniony w serwisie zajmuje się przede wszystkim lakierowaniem karoserii, przygotowaniem podłoża, ale i dobraniem lakieru do typu nadwozia. Osoba na tym stanowisku powinna wyróżniać się m.in.: dokładnością, zmysłem estetycznym, cierpliwością i precyzją. Korzystając z usług lakierniczych możemy odnowić kolor w samochodzie, zamienić go na zupełnie inny lub pomalować tylko niektóre elementy karoserii. Jeśli na skutek małej stłuczki z innym autem w wyniku zarysowania został uszkodzony kawałek lakieru, z pomocą lakiernika uda rozwiązać się ten problem. Wykwalifikowany i doświadczony lakiernik z Warszawy odpowiednio dobierze podkład, przygotuje podłoże, dobierze lakier, dzięki któremu uda się ukryć szpecące rysy.

Lakiernik zatrudniony w serwisie dokonuje najczęściej napraw nadwozia powstałych w wyniku stłuczek, a także wyrównań nadwozia przy użyciu mas uszczelniających i polerowania. Chcąc lakierować wybrane części samochodowe, lakiernik nierzadko musi go rozmontować, aby oczyścić go z rdzy i brudu, a także by zabezpieczyć pozostałe części samochodowe (np. siedzenia czy lampy samochodowe).

Lakierowanie

Blacharz – kiedy warto się do niego zgłosić?

Blacharz wykonuje prace polegające na naprawie uszkodzonej karoserii w zakresie części nadwozia i podwozia samochodów osobowych. Są to czynności ślusarskie polegające m.in. na: spawaniu, lutowaniu, piłowaniu, cięciu, prostowaniu czy wyginaniu elementów z blachy o równej grubości. Kompleksowe naprawy powypadkowe, a także likwidacja szkód możliwa jest tu dzięki obróbce cieplnej blach. Blacharz w swojej pracy ponadto łączy elementy kabin i nadwozia pojazdów samochodowych, a także usuwa uszkodzenia eksploatacyjne i powypadkowe.

Zakłady blacharsko-lakiernicze oferują kompleksową pomoc w zakresie likwidacji szkód i napraw powypadkowych. Z drobnymi rysami na karoserii nierzadko możemy poradzić sobie sami, jednak w przypadku większych uszkodzeń, rdzy czy wgłębień konieczna będzie wizyta w profesjonalnym serwisie. Wieloletnie doświadczenie pracowników w połączeniu z odpowiednim sprzętem to gwarancja najwyższej jakości usług dla Twojego samochodu.

Leave A Comment