Najlepszy sposób na przetestowanie samochodu? Wynajmij go na kilka dni

17 kwietnia 2019

Wynajęcie auta to najlepszy sposób, by bez stresu i pośpiechu stwierdzić, czy dany model ci odpowiada.

Niepewność jest dobra przy zakupie jajka-niespodzianki, ale nie samochodu. Dlatego przed kupnem auta koniecznie powinieneś upewnić się, że wspólnie stworzycie dobry duet, a codzienne dojazdy i dłuższe trasy nie będą dla ciebie źródłem niepotrzebnych nerwów. Jazda próbna to więc dla kupującego auto absolutna konieczność – zarówno, jeśli chodzi o samochód z salonu, jak i używany.

Kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut spędzonych za kierownicą to jednak zbyt mało, by przekonać się, czy pojazd rzeczywiście spełni twoje oczekiwania. Absolutne minimum to cały dzień, chociaż charakter auta dobrze poznasz dopiero po kilku dniach. Z danym modelem najlepiej więc zaprzyjaźnić się, korzystając z usług wypożyczalni samochodów. Przekonuje się o tym coraz więcej osób, bo takie przedłużone jazdy próbne według statystyk stanowią około 10 procent wypożyczeń. Wspólnie z http://www.exel.gda.pl stworzyliśmy listę trzech powodów, by auto przetestować właśnie w ten sposób.

Bez rozczarowań

Jazda próbna w salonie dilera motoryzacyjnego rzadko trwa dłużej niż godzinę. Ten czas jest stanowczo za krótki, by poznać wszystkie wady i zalety danego samochodu. Jazda zazwyczaj odbywa się w mieście, a jeśli już sprzedawca pozwoli ci wyjechać poza nie, nie możesz liczyć na to, że uda ci się przejechać wszystkimi typami dróg, którymi masz zamiar się poruszać – autostradami i ekspresówkami, bocznymi szosami lub gruntówkami.

Wypożyczając auto możesz wybrać dowolną trasę i przetestować auto dokładnie w takich warunkach, w jakich będziesz je użytkował. To pozwoli ci uniknąć rozczarowań, które na pewno pojawiłyby się, jeśli auto, które świetnie ci się prowadziło w mieście, zawiodło poza nim. Nie bez znaczenia jest też to, że wypożyczając samochód za kółkiem spędzisz nie kwadrans czy godzinę, a cały weekend.

Świadoma decyzja

Jazda próbna ze sprzedawcą na fotelu pasażera? Trudno powiedzieć, że jest to komfortowa sytuacja. Zamiast skupić się na jeździe i wykryciu ewentualnych mankamentów, wysłuchujesz jego pochwał pod adresem samochodu oraz czujesz podświadomą presję, by jak najszybciej skończyć jazdę i wrócić do salonu w celu podpisania umowy. Tymczasem w wynajętym aucie możesz się zrelaksować, włączyć ulubioną muzykę i skupić na tym, co jest najważniejsze – wygodzie i osiągach auta.

Nie musisz też nerwowo spoglądać na licznik i kalkulować, ile jeszcze kilometrów możesz przejechać. To duży atut w porównaniu z jazdą próbną w salonie, bo ustalane przez dilerów limity rzadko są większe niż 20 kilometrów. Taki dystans jest stanowczo zbyt krótki, byś bez napięcia mógł ocenić samochód.

Miarodajne testy

Kolejny powód do tego, by przetestować auto korzystając z usług, które oferuje wypożyczalnia samochodów Gdańsk to możliwość przeprowadzenia różnych testów sprawdzających faktyczne możliwości auta. Chodzi między innymi o bagażnik. Podczas jazdy próbnej możesz jedynie zerknąć na jego wnętrze i dowiedzieć się, jaki ma litraż. Wypożyczając pojazd, masz zaś szansę zapakować wszystkie bagaże, które twoja rodzina zabiera na wakacje. Jeśli auto kupujesz z myślą o pracy zawodowej, możesz też sprawdzić, jak auto radzi sobie z zadaniami, do których będziesz wykorzystywał go na co dzień.

1 Comments

Leave A Comment