Mercedes GLE – pierwsze miesiące na polskim rynku

15 kwietnia 2019
Bez kategorii, Nowości

Nowy mercedes GLE zaprezentowany na targach w Paryżu trafił na polski rynek z początkiem 2019 roku. Na ten moment wszechstronny SUV dostępny jest w opcji z dwoma jednostkami napędowymi, lecz Mercedes zapowiada, że rodzina silników nowego GLE będzie sukcesywnie się powiększać. Sprawdź, czym wyróżnia się nowy GLE i umów się na jazdę próbną w salonie autoryzowanego dealera Mercedes-Benz Duda-Cars.

Nowy model mercedesa GLE łączy w sobie dynamiczną linię nadwozia, świetne osiągi jednostek napędowych oraz bogate wyposażenie dostępne w standardzie. W stosunku do modeli starszej generacji, nowy GLE posiada rozstaw osi wydłużony o 80 mm, co pozwoliło mu zyskać jeszcze bardziej zadziorny charakter i wydłużyć pojazd do 2995 mm, co pozwala na komfortowy montaż trzeciego rzędu foteli.

Nowy GLE – poznaj rodzinę silników

Na uwagę, jak zawsze przy premierze nowych modeli marki Mercedes, zasługują jednostki napędowe. Choć na ten moment kierowcy mają do wyboru dwa rodzaje jednostki napędowej – benzynową wspieraną silnikiem elektrycznym oraz wysokoprężną, to jednak nie koniec – gama silników w tym modelu ma być sukcesywnie powiększana, choć trzeba przyznać, że już teraz jest w czym wybierać.

Wysokoprężny GLE 300 d 4MATIC to 4-cylindrowy silnik o mocy 245 KM (180 kW) przy maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm. Po raz kolejny Mercedes łamie stereotypy dotyczące silników Diesla, dostarczając jednostkę napędową, która pod względem emisji spalin mieści się znacznie poniżej obowiązujących dla swojej kategorii norm. Jednak silnik GLE 300 d 4MATIC jest nie tylko ekologiczny, ale także niezwykle dynamiczny i oszczędny – stosunkowo niskie spalanie paliwa w tym aucie, jest z pewnością jednym z jego największych atutów.

Drugą opcją jest benzynowy GLE 450 4MATIC o mocy 367 KM (270 kW), przy maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm. Benzynowa jednostka wspierana jest silnikiem elektrycznym o mocy 22 KM (16 kW), sterowanym za pomocą innowacyjnej technologii EQ Boost. Wydaje się, że tym silnikiem Mercedes wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kierowców, oferując oszczędną hybrydę o niskiej emisji CO2, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego balansu pomiędzy spalaniem a elastycznością pracy.

Bogate wyposażenie w standardzie

Kolejną zaletą nowego mercedesa GLE, zaraz po mocnych i jednocześnie ekonomicznych silnikach, jest doskonałe wyposażenie auta dostępne już w opcji standardowej. Podstawowa wersja wyposażona jest m.in. w funkcję asystenta pasa ruchu, kamerę cofania czy system rozpoznawania znaków drogowych. To jednak niejedyne walory nowego GLE – w podstawowej wersji posiada on jeszcze m.in.:

• asystenta świateł drogowych,
• reflektory LED,
• 20-calowe koła,
• nawigację wraz z systemem multimedialnym MBUX,
• elektrycznie otwierany bagażnik.

Jak przystało na Mercedesa za multimedia w samochodzie odpowiada system MBUX, którego integralną częścią są 2 duże, 12,3 – calowe ekrany ze znacznie bardziej czytelnym i jaśniejszym w stosunku do poprzedniej wersji obrazem. Jednocześnie, funkcjami systemu multimedialnego można sterować nie tylko za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy czy konsoli środkowej, ale również – częściowo – dzięki gestom i komendom głosowym. Wszystkie te opcje, podobnie jak niezawodna nawigacja wyposażona we własny dysk twardy, dostępne są już w podstawowym pakiecie wyposażenia.

Komfort i bezpieczeństwo jazdy dzięki systemowi aktywnego zawieszenia

Tworząc nowego GLE, Mercedes zaoferował zupełnie nowy system wspierania aktywnego zawieszenia E-Active Body Control. Układ ten pozwala na pojedyncze dostosowywanie poszczególnych kół do nierówności na drodze. Istnieje możliwość doposażenia auta w kamerę monitorującą drogę przed pojazdem, pozwalającą jeszcze lepiej przygotować się aktywnemu zawieszeniu do nierówności na jezdni oraz w warunkach terenowych. Na uwagę zasługuje również system dynamicznego pochylania się karoserii, który pozwala jeszcze płynniej pokonywać ostre zakręty, dając wrażenia podobne jak podczas jazdy na sportowym motocyklu.

Mercedes GLE od momentu pojawienia się na polskim rynku niezmiennie cieszy się ogromną popularnością kierowców, ceniących sobie optymalny komfort jazdy, bogate wyposażenie oraz walory jednostek napędowych tego modelu. Umów się na jazdę próbną w salonie autoryzowanego dealera i poznaj wszystkie zalety nowego Mercedesa GLE.

Leave A Comment