Dywaniki samochodowe – jakie okażą się najlepsze?

29 marca 2019
Bez kategorii, Nowości

Niemal każde auto wyposażone jest w dywaniki samochodowe. Tego rodzaju dodatek pozwala utrzymać samochód w czystości, a przy tym zwiększa komfort w czasie jazdy. Bez wątpienia wpływają one również na estetykę wnętrza pojazdu. Dywaniki samochodowe warto wymieniać przynajmniej raz na kilka lat, jak wówczas wybrać te, które okażą się najbardziej funkcjonalne?

Dywaniki samochodowe – funkcje

Nawet z pozoru tak błahy element, jakim są dywaniki samochodowe pełni w naszym pojeździe istotne funkcje. Najważniejsza z nich to utrzymanie czystości. Wchodząc do auta w ubrudzonych butach zyskujemy pewność, że wykładzina nadal pozostanie w dobrym stanie, a piasek lub błoto pozostanie na dywaniku, który bez problemu można wyjąć i otrzepać. Co więcej, dywaniki znacząco podnoszą estetykę wnętrza pojazdu, ponieważ oryginalna wykładzina zachowuje świetny wygląd nawet przez kilka lat, a bogaty wybór kolorystyczny sprawia, że łatwo dopasujemy je do naszych preferencji. To nie jedyny powód, dla którego warto je zastosować. Dywaniki samochodowe chronią także wnętrze kabiny samochodowej przed dostaniem się wilgoci. Wilgoć jest szczególnie groźna dla metalowych elementów auta, gdyż pod jej wpływem mogą zardzewieć. Z tego też względu ich rola jest niezwykle istotna zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Dywaniki gumowe czy materiałowe?

W sklepach znajdziemy dywaniki wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są zwłaszcza dywaniki gumowe oraz materiałowe (głównie welurowe). Modele gumowe uznawane są za najbardziej praktyczne, ponieważ cechuje je bardzo duża wytrzymałość. Ze względu na ich właściwości, można je stosować niezależnie od pory roku. Nawet jeżeli zgromadzi się w nich znaczna ilość wody, łatwo ją usunąć. Podobnie będzie także z innymi zabrudzeniami, ponieważ dywaniki gumowe są łatwe w czyszczeniu, a co więcej, odporne na działanie nawet silnych substancji chemicznych zawartych w różnego rodzaju detergentach. Zdecydować możemy się także na dywaniki materiałowe, jednak niekoniecznie jest to dobry wybór, gdyż znacznie trudniej je wyczyścić, a woda szybko w nie wsiąka, przez co w aucie może utrzymywać się nieprzyjemny zapach. Ponadto, są nieco droższe od modeli gumowych.

Jak dobrać odpowiednie dywaniki samochodowe?

Podstawa to właściwe dopasowanie, z tego względu wybierać należy modele dopasowane do konkretnego modelu auta. Dywaniki uniwersalne rzadko kiedy się sprawdzają. Po ich zakupie może okazać się, że nie mieszczą się w przestrzeni na nogi. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Ciekawym rozwiązaniem jest wpięcie dywanika w wykładzinę. Ma to duże znaczenie zwłaszcza po stronie kierowcy, ponieważ zapobiega przemieszczaniu się dywanika. Niektóre auta wyposażone są w mocowania fabryczne, wówczas nie musimy się martwić się jego odpowiednim wpięciem w wykładzinę.

Dywaniki samochodowe nie kosztują wiele, a znaczącą poprawiają komfort jazdy oraz ogólną estetykę pojazdu. Podczas ich zakupu warto wybierać znane i cenione marki, mamy wówczas pewność, że produkt cechować będzie wysoka jakość. Najlepszym dostępnym rozwiązaniem są dywaniki gumowe, gdyż wyróżnia je wysoka funkcjonalność. Szeroką gamę dywaników samochodowych znajdziesz w sklepie motoryzacyjnym AutoMotoHit.pl: https://automotohit.pl/Dywaniki-samochodowe

Leave A Comment