Jakie auto użytkowe wybrać do firmy?

Wybór auta użytkowego może sprawić spore problemy. Podpowiadamy, jak ich uniknąć i czym kierować się przy kupnie furgonu.

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na dopuszczalną masę całkowitą auta. Dobrze wybierać modele do 3,5 tony – do ich prowadzenia wymagane jest tylko prawo jazdy kat. B, co ma znaczenie przy poszukiwaniu pracowników. Ważną cechą samochodu użytkowego jest też niezawodność. To narzędzie pracy, które nie może sprawiać niepotrzebnych problemów. Spalanie i koszty napraw wpłyną zaś na wielkość wydatków firmy, a obecność systemów elektronicznych ułatwi pracę kierowcy – zwłaszcza w dużych, zabudowanych furgonach.

Auta użytkowe Peugeot

Nie sposób pominąć również ładowności i pojemności – te parametry powinny być dopasowane do zadań, które auto będzie wykonywało. W gamie Peugeot znajdziesz trzy linie samochodów użytkowych, wśród których na pewno znajdziesz model, który spełni twoje oczekiwania. Klienci z Górnego Śląska furgony francuskiego producenta mogą przetestować umawiając się na jazdę próbną w Lion Motors dealera Peugeot w Katowicach na stronie www.peugeot-katowice.pl.
Peugeot Partner

To furgon idealny dla małych firm, a także restauracji i firm cateringowych oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nieduże, zwrotne, tanie w utrzymaniu i niezawodne auto dostawcze. Dostępny w dwóch wersjach – o długości 4,38 i 4,63 metra – umożliwia dostosowanie do potrzeb użytkownika, a maksymalna pojemność bagażnika to 3 tysięce litrów. Specjalna konstrukcja tylnej belki pozwala natomiast umieścić w nim ładunek o wadze do 600 kilogramów.

Peugeot Expert

Ten furgon świetnie sprawdzi się w firmach często wykonujących zlecenia w centrach miast. Wyróżnia go mała wysokość – ma tylko 1,9 metra. Dzięki temu z łatwością dostaje się do parkingów podziemnych, tuneli czy ciasnych bram. Największe wersje auta oferują objętość użytkową 6,6 metra sześciennego, co w połączeniu z ładownością wynoszącą nawet 1,4 tony czyni z Experta kompaktowe, choć w pełni funkcjonalne auto użytkowe. Samochód wyróżnia się niską emisją dwutlenku węgla – z wynikiem od 143 do 160 plasuje się w ścisłej czołówce w rankingu średnich furgonów.

Peugeot Boxer

Największy furgon w gamie Peugeot to niezawodne i komfortowe narzędzie pracy dla prawdziwych profesjonalistów. Dostępny w wielu wersjach: z paką przeszkloną lub blaszaną, z platformą lub podwójną kabiną. Największa wersja to aż 17 metrów sześciennych pojemności użytkowej i prawie dwie tony ładowności. Wymagający klienci docenią nie tylko jego walory użytkowe, ale też niskie koszty eksploatacji, bo przejechanie 100 kilometrów pochłania paliwo o średniej wartości około 50 złotych.

Leave A Comment