5 powodów, dla których warto kupić ubezpieczenie komunikacyjne online

10 stycznia 2019
Bez kategorii, Nowości

Czy warto kupić ubezpieczenie komunikacyjne przez Internet? Zdecydowanie tak! W artykule wskażemy 5 powodów wskazujących zalety ubezpieczeń samochodu.

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek zawarcia obowiązkowej umowy odpowiedzialności cywilnej (OC). Aby rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej, może wykupić również dodatkowe polisy: AC, NNW, Autocasco oraz inne ubezpieczenia chroniące poszczególne elementy auta (np. szyby).

Jak kupić ubezpieczenie komunikacyjne?

Polisę ubezpieczeniową możesz zawrzeć na kilka sposobów: odwiedzając oddział TU, dzwoniąc na infolinię czy za pośrednictwem agenta. Aby osiągnąć największe korzyści, warto jednak kupić ubezpieczenie samochodu online (np. na ubsy.pl). Dlaczego?

Bez wychodzenia z domu

Kupując ubezpieczenie komunikacyjne online, wszystkie niezbędne czynności, łącznie z zawarciem umowy, wykonasz online. Bez konieczności wychodzenia z domu, stania w korkach i oczekiwania na obsługę w oddziale TU. Taki sposób zakupu ubezpieczenia jest więc zdecydowanie wygodniejszy niż wizyta u agenta czy w oddziale.

Oszczędzisz czas

Możliwość zawarcia umowy w 100% przez Internet pomoże Ci oszczędzić czas. Jeśli wybrałeś ubezpieczyciela, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeniowego dostępnego na jego stronie internetowej. Dzięki niemu szybko, sprawnie i precyzyjnie obliczysz wysokość składki, zawrzesz umowę i zapłacisz za polisę. Jeśli będziesz miał pod ręką wszystkie niezbędne dokumenty (dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz informacje o aktualnie obowiązującej polisie OC), cały proces nie potrwa dłużej niż 10-15 minut.

Porównasz konkurencje w kilka minut

Jeśli nie wiesz jeszcze, którego ubezpieczyciela wybrać, internetowe narzędzia pozwolą Ci porównać dostępne na rynku opcje. Korzystając z porównywarek OC i AC, znajdziesz najtańszą i najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Bez konieczności wykonywania dziesiątek telefonów i wypełniania kolejnych formularzy na stronach internetowych poszczególnych towarzystw.

Dokładne porównanie cen jest szczególnie zasadne w przypadku kierowców szukających taniego OC. Zakres tej polisy jest bowiem określony prawem i taki sam dla wszystkich towarzystw. Głównym kryterium wyboru powinna być więc właśnie wysokość składki.

Zapłacisz mniej

Czy wiesz, że wielu ubezpieczycieli udziela zniżek za zakup polisy przez Internet? Należą do nich m.in.: AXA, Aviva czy Link4. Towarzystwa często oferują również promocje i bonusy, dostępne wyłącznie przez Internet. Oszczędność pieniędzy jest więc kolejnym, bardzo istotnym powodem, aby kupić ubezpieczenie online.

Będziesz mógł odstąpić od umowy

Pan Jan kupił przez Internet polisę OC. Kilka dni później znalazł zdecydowanie tańszą ofertę z dodatkowym pakietem assistance. Czy w tej sytuacji może zrezygnować z zakupionej wcześniej polisy i zawrzeć nową — na korzystniejszych warunkach? Tak. Prawo umożliwia kierowcom, odstąpienie od umowy zawartej na odległość. Pan Jan, który kupił OC przez Internet, może więc odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od momentu jej zawarcia i podpisać umowę z innym towarzystwem. W takim przypadku warto zadbać jedynie o ciągłość polisy. Już jeden dzień przerwy w ochronie ubezpieczeniowej OC będzie skutkował odpowiedzialnością finansową.

Szybko poszerzysz zakres polisy

Większość ubezpieczycieli oferuje możliwość zawarcia przez internet polisy OC lub AC oraz poszerzenie zakresu ochrony o dodatkowe ubezpieczenia: Assistance, NNW, ubezpieczenie szyb etc. Jeśli kupisz polisę przez Internet, otoczysz auto kompleksową ochroną za jednym zamachem.

Podsumowanie

  • Polisę ubezpieczeniową możesz zawrzeć na kilka sposobów: w oddziale TU, przez infolinię, za pośrednictwem agenta lub przez Internet.
  • Kupując ubezpieczenie online, oszczędzisz czas i pieniądze. Cały proces, łącznie z zawarciem umowy, nie trwa z reguły dłużej niż 10-15 minut.
  • Dzięki internetowym porównywarkom OC i AC szybko znajdziesz najtańszą, precyzyjnie dostosowaną do Twoich potrzeb ofertę.
  • Jeśli kupisz ubezpieczenie auta online, będziesz mieć 30 dni na odstąpienie od umowy.

Leave A Comment