Zagraniczny wyjazd – ubezpieczenie jest konieczne!

6 listopada 2018
Bez kategorii, Nowości

Decydując się na wyjazd za granicę warto wszystko na spokojnie zaplanować. Od samego pomysłu do jego realizacji trzeba poczynić wiele kroków aby wszystko miało ręce i nogi. Niestety, ale wiele osób zapomina o najważniejszym – porządnym ubezpieczeniu zdrowotnym. W tym artykule dowiesz się wszelkich niezbędnych rzeczy, które pomogą Ci w wyborze jak najlepszej polisy ubezpieczeniowej. Zapraszamy do lektury!

Choroba? Niestety nie wybiera!

Na pewne rzeczy w życiu niestety nie mamy wpływu. Nikt nie potrafi przewidzieć co może się wydarzyć podczas wakacyjnego wyjazdu, dlatego warto pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu zdrowotnym. Prawda jest taka, że jakiekolwiek problemy ze zdrowiem mogą pojawić się nawet u osób, które na co dzień uchodzą za okazy całkowitego zdrowia! Do najczęstszych schorzeń podczas wyjazdów zagranicznych należą nagłe bóle zębów, problemy z uszami, anginy, zapalenia, a szczególnie złamania i skręcenia stawów. W takich przypadkach dobrze jest być szczęśliwym posiadaczem porządnej polisy zdrowotnej, która zapewni opłacenie kosztów związanych z leczeniem tego rodzaju schorzeń.

Każda tego rodzaju dolegliwość wymaga konsultacji lekarskiej, a być może nawet leczenia dlatego ubezpieczenia takie jak https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ powinny zainteresować wszystkie te osoby, które wyznają zasadę “przezorny zawsze ubezpieczony”. Dzięki tego rodzaju ochronie wszelkie pieniądze, które trzeba będzie zapłacić za leczenie zostaną zapłacone przez nasze towarzystwo ubezpieczeniowe. Prawda, że to bardzo dobre rozwiązanie?

Ile kosztują szpitale za granicą?

Niestety, ale czasem tak to już bywa… podczas upragnionego wyjazdu na urlop może dojść do wypadku i konieczny będzie pobyt w szpitalu. W niektórych przypadkach np. gdy w wyniku wypadku dojdzie do złamania otwartego bądź poważnych uszkodzeń ścięgien koszty związane z operacją mogą wahać się od 10 do nawet 50 tysięcy złotych! Dodatkowo jeżeli nie będziemy posiadali ubezpieczenia, a należne szpitalowi pieniądze nie zostaną zapłacone na czas to szpital ma prawo policzyć sobie odsetki za zwłokę.

Patrząc na te i jeszcze inne rzeczy chyba faktycznie warto przed wyjazdem pomyśleć o porządnym ubezpieczeniu zdrowotnym, zgadzacie się? Nie ma sensu zamartwiać się i zastanawiać “co by było gdyby”, ponieważ szczęśliwi posiadacze ubezpieczeń zdrowotnych takimi rzeczami się nie przejmują!

Życzymy udanych wyjazdów i pamiętajcie – zdrowie ma się tylko jedno!

Leave A Comment