Jak kupić tanie ubezpieczenie OC?

26 października 2018

Ubezpieczenie samochodu nie należy do najtańszych, a trzeba je wykupić. Ale to nie znaczy, że musisz się decydować na pierwszą lepszą ofertę. Jak zatem znaleźć w miarę tanie ubezpieczenie? Przeczytaj ten krótki poradnik, aby się dowiedzieć.

Żeby wyszukać najtańsze ubezpieczenie, weź pod uwagę nasze wskazówki. Dzięki nim zaoszczędzisz kilkaset złotych na OC.

Co to znaczy tanie ubezpieczenie OC?

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne stawki za OC, którego zakres jest regulowany ustawą. Oznacza to, że możesz wybrać ubezpieczyciela, u którego będziesz płacić mniej, bez żadnej straty, bo otrzymasz taki sam zakres ochrony. Zobacz, co możesz zrobić, aby trafić na ofertę taniego ubezpieczenia OC. Najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń OC AC. Porównując polisy tanie OC znajdziesz na klaro.pl

Oszczędzaj dzięki cross-sellingowi

Z pewnością ubezpieczenie OC to nie jedyne, jakie wykupujesz. Może opłacasz różne składki, np. za AC, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie mieszkania itd. Ponieważ towarzystwa dążą do tego, by sprzedawać jak najwięcej ubezpieczeń, mogą swoim stałym klientom oferować różne zniżki.

W ten sposób może się okazać, że jeśli w danej firmie od lat masz wykupione ubezpieczenie na życie, dokupując jeszcze OC – zapłacisz mniej. Oczywiście zawsze sprawdzaj, czy rzeczywiście będzie to tanie ubezpieczenie OC, jak obiecuje firma.

Gwarancja niskiej składki za rok

Nie zawsze, ale jednak zdarza się, że ubezpieczyciel wraz z umową da Ci gwarancję niskiego ubezpieczenia również za rok, bez względu na zmianę cen na rynku. Warto z tego skorzystać, ponieważ czasami w danym roku następuje nagły wzrost cen za OC. A ciebie to nie będzie dotyczyć, ponieważ twoje ubezpieczenie OC będzie tak samo tanie, jak w poprzednim roku.

Nie dubluj polis

Jeżeli masz już wykupione ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, które obowiązuje również podczas wypadków komunikacyjnych, nie ma potrzeby dokupowania kolejnego. Oszczędniej będzie zdecydować się na jedno ubezpieczenie, np. OC z pakietem NNW i nie płacić podwójnie. W ten sposób w razie wypadku odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu otrzyma zarówno sprawca, jak i poszkodowany.

Jeźdź ostrożnie!

Ten punkt z pewnością nie jest odkrywczy, ale warto o tym przypomnieć. Jeżeli nie powodujesz wypadków, firmy Ci bardziej ufają i oferują niższe składki. Wystarczy chwila nieuwagi, mała stłuczka, i już tracisz zniżki, które były zbierane kilka lat. Pamiętaj o bezpieczeństwie jazdy, unikaj zatłoczonych dróg, gdzie łatwiej o wypadek. Czy wiesz, że bardzo dużo kolizji ma miejsce podczas wyjeżdżania z parkingu czy garażu? Jeźdź przepisowo i rozglądaj się dookoła.

tanie-ubezpiecznie-oc-jak-to-zrobic

Zmień ubezpieczyciela

Może płacisz o wiele więcej niż u innych ubezpieczycieli? Sprawdź to i wybierz tańsze ubezpieczenie w innej firmie. Jeżeli w porę nie wypowiesz umowy OC z obecną firmą, umowa OC zostanie przedłużona automatycznie. Wprawdzie zawsze można to odkręcić, ale dotychczasowy ubezpieczyciel potrąci Ci koszty za okres, w którym obowiązywało ubezpieczenie.

Negocjuj stawki

Na rynku jest wiele towarzystw walczących o klientów. Pamiętaj, że nie musisz przyjmować złożonej oferty OC, ponieważ możesz np. się targować. Takie prawo konsumenta, który zawsze ma możliwość negocjacji. Istnieje wiele technik negocjacji, ale najłatwiejszą jest tu uczciwe powiedzenie, że inna firma zaproponowała mniej. Może to być dobry sposób, by mieć naprawdę tanie ubezpieczenie.

Na koniec warto wspomnieć, że znalezienie taniego ubezpieczenia jest możliwe tylko dzięki aktywnemu poszukiwaniu. Korzystaj z zatem rankingów, porównywarek i pytaj w różnych firmach. Czasami kilku dni zachodu poskutkuje zaoszczędzeniem 400 czy 500 zł. Zdecyduj, czy to się opłaca, czy nie.

Leave A Comment