Wypożyczalnia samochodów – podpowiadamy jakie formalności należy dopełnić wypożyczając auto

21 września 2018
Bez kategorii, Nowości

Wypożyczanie samochodów to coraz popularniejsza usługa, z której chętnie korzystają osoby podróżujące, nieposiadające własnego auta a nawet firmy.

Wciąż jednak wiele osób obawia się tego rodzaju usługi, ponieważ nie wiedzą jakie formalności muszą dopełnić. Podpowiadamy więc o czym warto pamiętać.

Wybór odpowiedniej wypożyczalni i samochodu

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej wypożyczalni, która cieszy się dobrą opinią oraz oferuje dobre ceny. Spośród jej floty musisz wybrać samochód dla siebie. Pamiętaj, że cena wynajmu zależy od tego na jakie auto się zdecydujesz. Jeśli chcesz wiedzieć jakie samochody warto brać pod uwagę przeczytaj artykuł “Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy? Przegląd floty wypożyczalni samochodowych

Sporządzenie umowy – niezbędne dokumenty

Kolejną formalnością jest sporządzenie umowy wynajmu samochodu. Powinna określać długość wynajmu, cenę usługi, limit kilometrów. Ze swojej strony musisz przedstawić dokumenty takie jak dowód osobisty, prawo jazdy czasem również kartę kredytową. Dokumenty mogą zostać zeskanowane przez pracownika wypożyczalni.

Sprawdzenie stanu pojazdu oraz protokół

Kolejnym krokiem jest dokładne sprawdzenie stanu pojazdu oraz spisanie protokołu. Ma to na celu udokumentowanie stanu pojazdu oraz ochronę twoich interesów. Jeśli znajdziesz uszkodzenia lub usterki zadbaj, by zostało to udokumentowane. W przeciwnym razie wypożyczalnia może zauważyć je dopiero gdy ty oddasz samochód a tym samym obarczyć cię kosztami ich usunięcia. Warto więc być skrupulatnym.

Oddaj auto tak, jak je odebrałeś

To wydaje się oczywiste, niemniej jednak wiele osób zapomina o tym, że samochód należy oddać w stanie w jakim odebraliśmy go z wypożyczalni. Chodzi tu nie tylko o brak usterek i uszkodzeń, ale również oddanie auta z pełnym bakiem paliwa oraz zadbanie o porządek. Jeśli zapomnimy o tym, wypożyczalnia może obciążyć nas dodatkowymi kosztami.

Jak widzisz, wypożyczenie auta nie jest wcale zadaniem trudnym. Szczególnie wówczas gdy zdecydujemy się na skorzystanie z usług przyjaznej klientowi firmy. Jedną z nich jest działająca na terenie wielu miast wypożyczalnia samochodów – Carfree.pl.

1 Comments

Leave A Comment