Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Dlaczego odzież motocyklowa jest ważna? Wybieramy kurtki motocyklowe do jazdy

20 sierpnia 2018
Bez kategorii, Nowości

Odzież to niezwykle ważny element dla motocyklisty. Nie tylko dodaje ona charakterystycznego stylu, ale przede wszystkim posiada parametry funkcjonalne, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ważne, by każdy element ubioru dobrać zgodnie z indywidualnymi potrzebami motocyklisty i z myślą o względach praktycznych, a nie tylko estetycznych. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać kurtkę motocyklową.

Dlaczego motocykliście potrzebna jest specjalna odzież?

Odpowiedni strój to podstawa bezpieczeństwa dla amatorów dwukołowych maszyn. Na drodze dosłownie roi się od zagrożeń dla motocyklisty, a każde, nawet najdrobniejsze spotkanie z asfaltem bez odpowiedniej ochrony może skutkować bolesnymi i wykluczającymi na pewien czas z normalnego funkcjonowania obrażeniami. Jednocześnie odzież motocyklowa zaprojektowana jest z myślą o jak najwyższym komforcie użytkownika. Wybierając odpowiedni strój, będziesz mógł więc w pełni cieszyć się doznaniami płynącymi z jazdy.

Każdy motocyklista powinien być wyposażony w:

  • skórzaną lub tekstylną kurtkę motocyklową z protektorami,
  • spodnie motocyklowe (tekstylne lub skórzane) z protektorami,
  • specjalne buty motocyklowe,
  • odpowiednio dobrane rękawice motocyklowe,
  • kask.

Jest to minimum gwarantujące wygodę oraz bezpieczeństwo.

Jak wybrać kurtkę motocyklową – tekstyl czy skóra?

Kurtka to jeden z najważniejszych atrybutów motocyklisty. Wiele osób traktuje swoje kurtki w sposób sentymentalny i niejako jako przedłużenie własnego stylu i osobowości. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Pierwszym dylematem, przed jakim przyjdzie stanąć Ci przed zakupem kurtki, jest wybór materiału, z jakiego powinna być ona wykonana. Tradycyjnie motocykliści noszą kurtki skórzane. Skóra naturalna zapewnia doskonałą trwałość i wysoki poziom ochrony w przypadku bolesnego spotkania z nawierzchnią drogi. Jednocześnie jej klasyczny charakter sprawia, że jednoznacznie kojarzy się z odzieżą motocyklową.

Coraz większy segment na rynku tworzy jednak ostatnimi czasy odzież tekstylna. Wykorzystanie nowoczesnych włókien do konstrukcji ubrań oraz protektorów sprawia, że kurtki tekstylne nierzadko dorównują wytrzymałością tym skórzanym. Ich przewaga polega zaś na tym, że zwykle są bardziej uniwersalne i komfortowe. Materiał tekstylny przepuszcza powietrze, co wpływa na wygodę nawet podczas upałów. Dodatkowo tego typu kurtki często wyposażone są w odpinaną warstwę ocieplającą i membranę przeciwdeszczową, co czyni z nich wszechstronną odzież na każdą pogodę.

Kurtki motocyklowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Poszukiwania odpowiedniej kurtki to znacznie więcej niż wybór między tekstyliami a skórą. Warto przed zakupem dokładnie przejrzeć asortyment. Sprawdź np. ofertę kurtek motocyklowych Moto-Tour – znajdziesz tam duży duży wybór kurtek motocyklowych.

Jeśli poszukujesz modelu na każdą pogodę, w trasę oraz do miasta, wybierz jak najbardziej uniwersalną kurtkę z ocieplaną podpinką i membraną przeciwdeszczową. Zapewni Ci ona komfort w różnych warunkach. Zawsze warto zakup kurtki skoordynować też ze spodniami – łączony zamkiem błyskawicznym komplet to pełne zabezpieczenie ciała przed różnego typu czynnikami. Zwróć uwagę na solidność i umiejscowienie protektorów – powinny one dobrze chronić plecy, ramiona i łokcie. Zarówno w trasie, jak i przy codziennych dojazdach przydadzą się też liczne kieszonki i schowki na drobiazgi oraz elementy odblaskowe. Oczywiście liczy się też wygląd i styl, ponieważ warto przede wszystkim wybrać taką kurtkę, w której będziesz czuć się swobodnie.

Leave A Comment