Dlaczego warto postawić na opony Michelin?

9 lipca 2018
Bez kategorii, Nowości

Zakup opon to dość spory wydatek, szczególnie jeśli zdecydujemy się na te z wyższej półki. Dla wielu taki wydatek może się wydawać całkowicie zbędny, ale warto mieć na uwadze bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy.

Jeśli spędzasz w trasie sporo godzin, a przy tym jesteś zwolennikiem dynamicznej jazdy opony Michelin będą dla Ciebie doskonałym wyborem. Koncern od lat zyskuje fanów na całym świecie. Sprawdź, co wyróżnia francuski koncern i skąd taka popularność opon Michelin.

Każda opona z klasy premium cechuje się wysoką jakością i ponadprzeciętna trwałością. Nie oznacza to, że ogumienie niższej klasy nie zapewni bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Zasadniczą różnicą, na którą należy zwrócić uwagę podczas doboru opon do samochodu jest styl jazdy i podłoże, na którym się poruszasz.

Opony Michelin świetnie radzą sobie z dynamiczną i pełną ekspresji jazdą w każdych warunkach. Zapewnią właściwą jakość hamowania w terenie zabudowanym, jak i na obszarach nieco bardziej wymagających. Atutem jest również właściwa przyczepność, istotna z punktu widzenia szybszej jazdy.

Opony Michelin poddawane testom

Każda opona sygnowana marką Michelin zanim trafi do sprzedaży poddawana jest weryfikacjom i szczegółowym testom. Koncern, który tak świetnie radzi sobie na rynku może pozwolić sobie na sprawdzanie jakości ogumienia w nawet najtrudniejszych warunkach jezdnych. Dzięki takim zabiegom producent może zapewnić kierowcę, że ten konkretny model dedykowany jest właśnie do jego indywidualnych potrzeb.

Marki premium to również możliwość inwestycji w najnowsze technologie, dzięki czemu pozornie zwykła opona sprawdzi się w wyjątkowych warunkach. Niektóre z nich lepiej poradzą sobie z odprowadzaniem wody, natomiast bieżnik innych sprawdzi się w trudnym terenie nawet w błocie. Poszczególne właściwości czynią z ogumienia samochodowego niemalże gadżet, który dla fana motoryzacyjnego stanowi godny podziwu atrybut.

Kilka słów o koncernie Michelin

Firma Michelin została założona w 1889 roku i od tego momentu bacznie towarzyszy kierowcom podczas pokonywania setek tysięcy kilometrów każdego dnia. Niewiele osób wie, że koncern ten stał się akcjonariuszem polskiej firmy Stomil Olsztyn, która specjalizuje się w produkcji opon pochodzących z rodziny ogumienia Michelin. Polski zakład zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników, a tym samym jest zakładem zatrudniającym najwięcej osób na świecie.

Leave A Comment