Nie daj się kursom! Sprawdź jak ciąć koszty wymiany walut dla Twojej firmy

11 czerwca 2018
Bez kategorii, Nowości

Jeśli myślisz o spróbowaniu swoich w biznesowych kontaktach z zagranicą, prędzej czy później będziesz musiał poradzić sobie z problemem wymiany walut i odpowiedzieć sobie na pytanie – skąd wezmę obcą walutę i jak pozyskać ją najtaniej? Zanim więc skupisz się na marzeniach podboju niemieckich czy francuskich rynków, poświęć chwilę na walutowy biznesplan.

Wielkie korporacje z siedzibami w wielu krajach mają dedykowane zespoły, które dbają o to, aby nie tracić na wahaniach rynków walutowych. Wyspecjalizowani pracownicy takich zespołów całą swoją uwagę poświęcają na obserwację rynku i szybką reakcję. Właściciel małego czy średniego przedsiębiorstwa nie ma takiej możliwości – często sam musi nadzorować przepływ walut w swojej firmie. Jak przekonują eksperci, jeśli sami nie zadbamy o własną kieszeń, nikt za nas tego nie zrobi.

Jak zatem poradzić sobie w tym walutowym świecie?

Wyobraźmy sobie właściciela firmy transportowej, który swoją flotą samochodów wozi osoby i towary do Niemiec. Jeśli wartość euro zacznie dramatycznie się zmieniać, cały zysk, jaki taki operator mógłby uzyskać, może pochłonąć wymiana walut.

Aby taki scenariusz się nie spełnił, warto przygotować się i sprawić, aby takie straty nie dotknęły właśnie Twoją firmę. Dlatego zaplanuj swoje walutowe transakcje, pozyskując waluty tam gdzie najtaniej, czyli w Internecie. Serwisy takie jak Internetowykantor.pl oferują swoim klientom kilkanaście walut, za których wymianę zapłacimy minimalną prowizję. Dodatkowo, wymieniając waluty, możemy je szybko i łatwo wysłać za granicę, korzystając z opcji przelewy międzynarodowe. Możemy wówczas nie tylko wymienić pieniądze, ale i wysłać je do wybranego odbiorcy.

Dziś, gdy coraz więcej polskich firm otwiera się na kontakty biznesowe poza granicami naszego kraju, takie źródło walut gwarantuje jak największy zysk przy jak najniższych kosztach.

Jest to ważne szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem międzynarodowym. Tacy przedsiębiorcy łatwo mogą nabrać się na oferty, które tak naprawdę nie gwarantują najniższej możliwej oferty. Lepiej zatem szukać w Internecie – Internetowykantor.pl pozbawiony jest bowiem ukrytych prowizji i kosztów, których zwykły kantor nie uniknie.

Leave A Comment