Czy aktywna piana do mycia samochodu sprosta każdemu wyzwaniu?

Mycie samochodu to tylko z pozoru prosta sprawa. Jeżeli zależy nam na efekcie musimy się mocno postarać. Jakich narzędzi użyć? I czy warto zainwestować w aktywną pianę do mycia samochodów?

Czyszczenie auta w Polsce

Jak wygląda standardowe mycie samochodu w naszym kraju? Jedziemy na myjnię bezdotykową, wrzucamy kilka złotych, myjemy auto i wracamy. Jest to metoda tania, w miarę skuteczna, a co za tym idzie, popularna. Jednak prawdziwi zapaleńcy motoryzacji nigdy nie pozwoliliby na to, by ich samochód został potraktowany w ten sposób. Są wśród nas ludzie, którzy kochają swoje samochody i sami o nie dbają. Oni wykorzystują m.in. aktywną pianę do mycia samochodu, pasty polerskie, a nawet maszyny polerskie. Sprawdźmy więc, jak wygląda taki proces i ważniejsze – czy aktywna piana sprawdzi się w walce z każdym brudem.

Aktywna piana – aktywna walka

Jeżeli nie masz samochodu terenowego, którym pokonujesz dzikie drogi w środku lasu, z pewnością nie spędzasz godzi na usuwaniu błota z każdego zakamarka podwozia. Jednak nie oznacza to, że nie możesz porządnie posprzątać swojego auta. Jeżeli zaliczasz się do pasjonatów lub po prostu cenisz sobie dobrze wykonaną pracę, aktywna piana do mycia samochodów to produkt dla ciebie. Nie myśl jednak, że zastąpi ona każdy inny środek myjący. Czym więc jest aktywna piana? To preparat, który pomaga w usunięciu najtwardszego brudu. A na polskich drogach o niego nietrudno. Jeżeli na masce masz ślady żywicy z drzew, pod grillem kawałki asfaltu, a szybę zdobią ci komary, piana do mycia samochodów będzie niezwykle użyteczna. Jej misją jest zmiękczenie „twardych” zanieczyszczeń oraz usunięcie tych, które nie przylegają do powierzchni lakieru tak mocno. Dopiero po jej użyciu można rozpocząć czyszczenie właściwe.

Pasty polerskie dla pięknego lakieru

Samo mycie to jednak nie wszystko. Jeżeli zależy ci na tym, by twój samochód wyglądał jak po wyjeździe z salonu, musisz użyć ciężkiego sprzętu. Niezastąpione będą tutaj wysokiej jakości pasty polerskie. Jednak samą pastą niewiele zdziałamy. Oprócz nich przydadzą się maszyny polerskie. Jak doskonale zdajesz sobie sprawę, na czystym samochodzie widać wszelkie wgniecenia, zarysowania i otarcia. To największa wada czystego samochodu. Na szczęście można ją zniwelować. Pasty polerskie pomogą przy likwidacji niewielkich i płytkich rys. Jednak konieczne będzie użycie maszyny polerskiej, która wprowadzi pastę na obrotach, o jakich ludzka ręka może jedynie pomarzyć. Właśnie tak wygląda mycie auta w wykonaniu ich miłośników. Aktywna piana do mycia samochodu, maszyny polerskie oraz pasty polerskie – wszystko to użyte razem daje widoczne efekty.

Leave A Comment