Najszybszy sposób na zakwarcowanie lakieru samochodu

Do niedawna każda aplikacja trwalszej powłoki na bazie kwarcu wiązała się z koniecznością wcześniejszego umycia i osuszenia samochodu. Ponadto przy okazji kolejnych myć auta należało dodatkowo używać odpowiednich środków, które uzupełniłyby powłokę. Nic dziwnego, że producenci stale szukają sposobów na ułatwienie tej procedury.

Chyba najszybszym obecnie sposobem na położenie zabezpieczenia kwarcowego na karoserii samochodu jest użycie najnowszego szamponu z linii Tenzi Detailer – Quartz Shampoo. Jego aplikacja odbywa się podczas mycia ręcznego. Ten rewolucyjny środek dzięki specjalnej recepturze łączy świetne właściwości myjące z funkcją trwałego zabezpieczenia.

Nakładanie rozpoczynamy od dokładnego spłukania auta z grubszych zabrudzeń wodą pod ciśnieniem, by podczas mycia nie porysować lakieru. Jeśli samochód nie był dawno myty, to warto wcześniej rozpuścić największy brud np. na na dolnej części karoserii zasadowym środkiem myjącym, takim jak preparat Czysta Felga z linii Tenzi Detailer. Warto również usunąć z lakieru ślady smoły i asfaltu z użyciem Tar&Glue Remover, a także rozpuścić zabrudzenia metaliczne (pył z klocków hamulcowych i tzw. lotną rdzę) przy pomocy deironizera Krwawa Felga.

Teraz możemy przystąpić do mycia zasadniczego, które jest jednocześnie aplikacją powłoki ochronnej. Potrzebujemy dwóch czystych wiader, rękawicy lub miękkiej gąbki oraz szamponu z kwarcem. W pierwszym wiadrze przygotowujemy roztwór: 50 – 100 ml środka na 5 litrów ciepłej wody. Do drugiego wiadra nalewamy czystej, niekoniecznie ciepłej wody.

Auto myjemy od góry, element po elemencie, regularnie płucząc gąbkę w wiadrze z czystą wodą przed ponownym zamoczeniem w szamponie. Będzie widać, że piana szybko znika, a woda zaczyna uciekać – tak samo będą się zachowywały bieżące zabrudzenia. Warto zauważyć, że choć płynny kwarc zawarty w Quartz Shampoo gasi pianę, to jednak nie ogranicza jego właściwości myjących.

Po dokładnym umyciu karoserii ponownie ją spłukujemy wodą pod wysokim ciśnieniem. Od razu będzie widać bardzo silny efekt hydrofobowy. Na koniec osuszamy auto miękkim ręcznikiem i… koniec! Lakier błyszczy, a jego kolor zyskał głębię. Co ważne – każde kolejne mycie przedłuża trwałość powłoki kwarcowej bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Więcej informacji: www.tenzidetailer.com/produkt/quartz-shampoo.

Leave A Comment