Cars&Coffee Poland – Wrocław 2017

 

W niedzielę, 18 czerwca, odwiedziliśmy kolejną edycję imprezy z cyklu Cars&Coffee Poland. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części – zamknięta dla przypadkowych gapiów oraz publiczną, dostępną dla wszystkich. Dzięki uprzejmości organizatorów mieliśmy okazję być na tej pierwszej, która tym razem miała miejsce na polach golfowych leżących na terenie urokliwego Pałacu Brzeźno. Piękna, słoneczna pogoda i mnóstwo zieleni, sprzyjało luźnej atmosferze panującej podczas całego wydarzenia.

 

Nie da się ukryć, że tegoroczną wrocławską edycję Cars&Coffee zdominowały auta niemieckie. Godna reprezentacja ze Stuttgartu w postaci: AMG GT, CLK63 Black Series, C63, CL65 oraz SL500, robiła duże wrażenie. Szczególnie, gdy praktycznie naprzeciwko nich zaparkowane zostały bestie z Monachium – charyzmatyczne M2, M4, M5 czy luksusowa seria 6 coupe. A do tego wszystkiego Audi, z topowym R8 w dwóch zupełnie różnych wydaniach. Pierwsze z nich, to pierwsze generacja tego modelu, która wyszła spod ręki designerów z Prior Design. Auto zostało wyposażone w zupełnie nowy, przeprojektowany bodykit, uzupełniony nowymi felgami i wydechem. Kilka „dziewięćset jedenastek” dalej, było zaparkowane najnowsze R8 V10 Plus, wyposażone w bodykit autorstwa Maxton Design oraz custome koła od Best-Performance. Dwa najbardziej charakterystyczne R8 w kraju, w jednym miejscu, praktycznie obok siebie – takie rzeczy tylko na Cars&Coffee.

 

Bez obaw, nie tylko niemiecką motoryzacją człowiek żyje! Podczas imprezy nie brakowało wyjątkowych aut z innych części świata. Tutaj pojawia się w ukłon w stronę Lotusa Europa czy Ultimy GTR, którą przyjechał sam Jerzy Dziewulski. Za sprawą polskiego przedstawicielstwa Ferrari i Maserati, mogliśmy oglądać najnowsze modele włoskich marek, ale i nie tylko – zaprezentowano również piękne, zabytkowe Ferrari 308 GTB.

Po zakończeniu części zamkniętej, uczestnicy spod Pałacu Brzeźno udali się do Wrocławia, gdzie o godzinie 15 zaplanowano publiczną część imprezy, która miała miejsce na Stadionie Miejskim.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Kowalewski

Leave A Comment