Zmiana koloru samochodu za pomocą folii

27 stycznia 2017

Chcesz coś zmienić w wyglądzie swojego ukochanego samochodu? A może nie podoba Ci się, że powierzchnia auta już nie wygląda jak nowa, jest porysowana i są na niej odpryski?

Chcesz coś zmienić w wyglądzie swojego ukochanego samochodu? A może nie podoba Ci się, że powierzchnia auta już nie wygląda jak nowa, jest porysowana i są na niej odpryski? W takim razie ten artykuł Metoda oklejania samochodu folią jest dla Ciebie. Istnieją nowe metody w ochronie karoserii z użyciem samoprzylepnej folii. Ochrona ta pozwala naprawić usterki i zapobiec uszkodzeniom najbardziej narażonych powierzchni pojazdu. Przyczyny uszkodzeń mogą być bardzo różne: żwir na drogach, korozja, agresywne środki chemiczne, rysy. Folie ochronne są odporne na wilgoć, mróz, upał, skoki temperatur itd.

Prior Design PD550 BMW M6

Prior Design PD550 BMW M6

Oklejanie samochodu folią pomoże nadać zupełnie inny wygląd samochodowi. Specjalnie do ochrony samochodu jest stosowana ochronna przezroczysta folia, folia matowa oraz carbon. Folią można okleić zarówno cały samochód, jak i poszczególne części, a także jego wnętrze. Do ochrony przed promieniowaniem UV w folii zawarte są specjalne substancje chemiczne, które blokują promieniowanie ultrafioletowe. Jeśli folia jest przeznaczona wyłącznie do ochrony przed promieniowaniem UV, inne składniki nie są w niej zawarte. Oklejanie samochodów w Krakowie i całej Polsce folią, jak metoda, która pozwala zmienić nawet kolor samochodu. Zmiana koloru auta w ten sposób jest znacznie tańsza i szybsza w porównaniu do malowania. Do tego pierwotny wygląd samochodu można przywrócić w każdej chwili, wystarczy po prostu usunąć folię.

Matowa folia wygląda bardzo atrakcyjnie. Można nią okleić zarówno cały samochód, jak i jakąś część nadwozia. Istnieje duży wybór kolorów matowej folii dla samochodów, ale za najbardziej popularne uważane są biała i czarna matowa folia.

Winyl samochodowy albo folia winylowa to dość elastyczna powłoka, która pozwala okleić zarówno całe nadwozie, jak i poszczególne części samochodu. Gdzie jest stosowana taka folia? Jest stosowana do zewnętrznej dekoracji samochodu, gdyż można z jej użyciem przyciemnić lampy oraz zrobić na niej nadruk zamiast korzystać z aerografii. Folie winylowe z nadrukiem wcale się nie różnią od grafiki wykonanej farbą. Koszt tego typu usług jest znacznie niższy. Dzięki odporności chemicznej i grubości, folia winylowa jest dobrą barierą przeciw oddziaływaniu soli. Uchroni ona przed wnikaniem nadmiaru wody w zewnętrzne warstwy lakieru, co może spowodować pękanie lakieru przez zamarzniętą wodę.

Folia karbonowa to chyba najpiękniejsza folia do oklejania samochodu. Ta folia na dotyku przypomina skórę, powtarza ona strukturę włókna węglowego (carbonu). Folia carbon jest stosowana nie tylko do oklejania całego nadwozia, lecz również jego części, zderzaków, maski, lusterek. Jakość i właściwości folii karbonowej podobne są do folii winylowej. Jest produkowana z PVC. Istnieje ogromny wybór kolorów folii. Istnieją dwa rodzaje folii – carbon 3D oraz carbon 2D. Z carbon 3D samochód wygląda na bardziej wyszukany i luksusowy: daje trójwymiarowy efekt z eleganckim błyszczącym połyskiem.

3 Comments

    Leave A Comment