Zegarek jako atrybut prawdziwego mężczyzny

Porządny samochód, podobnie jak porządny zegarek od lat uchodzą za atrybut prawdziwego mężczyzny. Tym lepiej, jeśli te dwie rzeczy mają ze sobą coś wspólnego.

Zegarki i motoryzacja to para, która od lat ma się ku sobie. Spora część bardzo ekskluzywnych marek samochodów współpracuje z jednym konkretnym dostawcą czasomierzy i od lat umieszcza je w deskach rozdzielczych. Oczywiście, mówimy o analogowych cyferblatach, a nie o bezdusznych cyfrówkach. Wiele firm oferuje też zegarki nawiązujące do motoryzacji czy sportów motorowych oddając hołd wielkim sportowcom lub po prostu łącząc zamiłowanie do motoryzacji z miłością do eleganckich dodatków. Jedną z firm, która od lat oferuje świetne jakościowo, ale i w miarę przystępne cenowo zegarki jest Tissot. Szwajcarski producent powstał w 1853 roku i przez ponad 160 lat zbudował nie lada renomę. Tworzy zegarki zarówno typowo eleganckie, jak i te o zacięciu sportowym. Krzyż w logo firmy, oczywiście, symbolizuje szwajcarską jakość i niezawodność, z których Tissot słynie.

Nam, oczywiście, do gustu przypadła najbardziej seria, która stawia na motoryzacyjne akcenty – Racing oraz T-Race w którym dominują dwa kolory, czerwony i czarny.

Tissot T-Race MotoGP Automatic Limited Edition posiada mechanizm automatyczny, widoczny przez wycięcia w kopercie. Zegarki z mechanizmem automatycznym są dużo wygodniejsze ponieważ nie musimy pamiętać o nakręcaniu, bez którego inne rodzaje zegarków nie będą w stanie poprawnie pokazywać godziny.

Tissot T-Race MotoGP Limited Edition jest zegarkiem kwarcowym czyli takim w którym do odmierzania czasu wykorzystuje się drgający kryształ.

Specjalne egzemplarze modelu T-Race otrzymali ambasadorowie marki Tissot: Nicky Hayden, Stefan Bradl i Thomas Lüthi.

Swoją drogą, Tissot jest oficjalnym partnerem MotoGP, czyli Formuły 1 na dwóch kołach. Poza tym, szwajcarska firma jest obecna między innymi w sporcie: NBA, FIBA czy Tour de France. Niemal wszystkie modele Tissot są możliwe do nabycia w sklepie www.zegarmistrz.com

Leave A Comment