Zegarek jako atrybut prawdziwego mężczyzny

30 grudnia 2016
Bez kategorii, Nowości

Porządny samochód, podobnie jak porządny zegarek od lat uchodzą za atrybut prawdziwego mężczyzny. Tym lepiej, jeśli te dwie rzeczy mają ze sobą coś wspólnego.

Zegarki i motoryzacja to para, która od lat ma się ku sobie. Spora część bardzo ekskluzywnych marek samochodów współpracuje z jednym konkretnym dostawcą czasomierzy i od lat umieszcza je w deskach rozdzielczych. Oczywiście, mówimy o analogowych cyferblatach, a nie o bezdusznych cyfrówkach. Wiele firm oferuje też zegarki nawiązujące do motoryzacji czy sportów motorowych oddając hołd wielkim sportowcom lub po prostu łącząc zamiłowanie do motoryzacji z miłością do eleganckich dodatków. Jedną z firm, która od lat oferuje świetne jakościowo, ale i w miarę przystępne cenowo zegarki jest Tissot. Szwajcarski producent powstał w 1853 roku i przez ponad 160 lat zbudował nie lada renomę. Tworzy zegarki zarówno typowo eleganckie, jak i te o zacięciu sportowym. Krzyż w logo firmy, oczywiście, symbolizuje szwajcarską jakość i niezawodność, z których Tissot słynie.

Nam, oczywiście, do gustu przypadła najbardziej seria, która stawia na motoryzacyjne akcenty – Racing oraz T-Race w którym dominują dwa kolory, czerwony i czarny.

Tissot T-Race MotoGP Automatic Limited Edition posiada mechanizm automatyczny, widoczny przez wycięcia w kopercie. Zegarki z mechanizmem automatycznym są dużo wygodniejsze ponieważ nie musimy pamiętać o nakręcaniu, bez którego inne rodzaje zegarków nie będą w stanie poprawnie pokazywać godziny.

Tissot T-Race MotoGP Limited Edition jest zegarkiem kwarcowym czyli takim w którym do odmierzania czasu wykorzystuje się drgający kryształ.

Specjalne egzemplarze modelu T-Race otrzymali ambasadorowie marki Tissot: Nicky Hayden, Stefan Bradl i Thomas Lüthi.

Swoją drogą, Tissot jest oficjalnym partnerem MotoGP, czyli Formuły 1 na dwóch kołach. Poza tym, szwajcarska firma jest obecna między innymi w sporcie: NBA, FIBA czy Tour de France. Niemal wszystkie modele Tissot są możliwe do nabycia w sklepie www.zegarmistrz.com

Leave A Comment