Pomysły na prezent dla motomaniaka

21 grudnia 2016
Bez kategorii, Nowości

W poszukiwaniu najlepszych pomysłów na prezenty dla bliskich warto zwrócić uwagę na to, co jest ich pasją, jakie mają zainteresowania i pragnienia. Dobrze jest wcześniej pomyśleć o zakupie prezentów, aby nie robić tego na ostatnią chwilę. Jakie prezenty będą najlepsze dla prawdziwych motomaniaków?

Nowe dywaniki samochodowe

Dla fana motoryzacji, który w sposób praktyczny podchodzi do życia, dobrym pomysłem na gwiazdkowy prezent będą nowe dywaniki samochodowe. Trzeba je dopasować do modelu i marki pojazdu lub też kupić dywaniki uniwersalne. Pozwalają one zadbać o czystość w samochodzie. Wymiana starych, wysłużonych dywaników na nowe na pewno dobrze zrobi wyglądowi auta. Ich cena nie jest zwykle zbyt wygórowana, dlatego będzie to prezent idealny dla motomaniaka.

Usługa autodetailingu

Zakup karnetu do myjni samoobsługowej lub pakietu mycia, czyszczenia i woskowania auta to jeden z pomysłów na prezent dla każdego właściciela samochodu, który w najwyższej mierze o niego dba. Dla prawdziwego motomaniaka lepszym rozwiązaniem będzie usługa autodeteilingu, pozwalająca na kompleksowe zadbanie o czystość i wygląd samochodu.

Innym pomysłem będzie zakup zestawu autokosmetyków, które mogą być przeznaczone do zewnętrznej części auta, wewnątrz i do pielęgnacji poszczególnych elementów pojazdu. Wśród nich można wyróżnić szampon do czyszczenia tapicerki, wosk do polerowania lakieru, impregnat do powierzchni skórzanych itp.

Latarki klasyczne i czołowe

Pasjonaci motoryzacji lubią majsterkować przy swoich pojazdach, ale kiedy zapada zmrok lub awaria zdarza się nocą, gdzieś na pustej, polnej drodze, przyda się dobre oświetlenie przenośne. Może nim być latarka czołowa, która odciąża ręce i pozwala na swobodne manewrowanie narzędziami przy samochodzie i jego silniku. Latarka czołowa powinna świecić stałym, mocnym światłem, ale nie pobierać zbyt dużo energii. Świetnie w tym charakterze sprawdza się światło LED. Latarka czołowa dla motomaniaka to pożyteczny, praktyczny i jak najbardziej pożądany prezent. Będzie ona niezastąpionym akcesorium podczas samodzielnych napraw pojazdu także na kanale, gdzie zwykle brakuje dobrego oświetlenia.

Powerbank z funkcją rozruchu auta

Rozładowany akumulator w mroźny zimowy poranek skutecznie unieruchomi każdy samochód. Nie trzeba dysponować prostownikiem i ładować akumulator kilka godzin. Wystarczy powerbank o dużej pojemności, np. 12000 mAh, aby uruchomić za jego pomocą przeciętne auto osobowe. Kupując taki gadżet motoryzacyjnemu maniakowi warto dokupić do zestawu zaciski na klemy akumulatora. Na pewno każdy właściciel samochodu, zwłaszcza już mocno wysłużonego, będzie nam wdzięczny za taki prezent, bez względu na okazję.

Więcej podobnych propozycji znajdziesz w sklepie Motochemia.pl w dziale „Najlepsze pomysły na prezent dla MotoManiaka

Inteligentna nawigacja

W zasadzie każdy samochód, którego właścicielem jest pasjonat motoryzacji, powinien być wyposażony w nawigację GPS. Najprostsze egzemplarze mogą kosztować nieco ponad 100 zł, ale jeśli stać nas na droższy prezent, możemy zainwestować w inteligentną nawigację, która „uczy się” przyzwyczajeń kierowców i przewiduje miejsca docelowe. Modele takich nawigacji odczytują wiadomości tekstowe i mogą z powodzeniem służyć jako zestaw głośnomówiący.

Jaki prezent będzie najlepszy?

Nie jest to łatwy wybór. Jak w przypadku każdego typu prezentu należy upewnić się, że obdarowywana osoba potrzebuje konkretnego produktu. Warto zrobić w rodzinie lub wśród znajomych wywiad na temat potrzeb danej osoby, aby uniknąć sytuacji wręczenia nietrafionego prezentu. Mamy nadzieje, że w tym roku na ustach niejednego kierowcy zagości szczerzy uśmiech, gdy otrzyma jeden z proponowanych przez nas prezentów.

Leave A Comment