Kilka sposobów na tańsze zakupy części zamiennych w Internecie

21 listopada 2016
Bez kategorii, Nowości

Potrzebujesz klocków hamulcowych, akumulatora, a może nowych wycieraczek do swojego samochodu? Niezależnie od części, której szukasz w Internecie, wiedz, że po poznaniu kilku trików zaoszczędzisz na każdych zakupach.

To, że kierowcy chętnie kupują w sieci nie powinno już nikogo dziwić. Przecież Internet daje użytkownikom największy wybór, wygodę i co najważniejsze niższe ceny. Co więcej, już stosunkowo niskie ceny można jeszcze obniżyć – czasami nawet do 20 proc.

Zapisz się do newslettera

Niezależnie od tego, czy kupowałeś już w tym sklepie, czy nie, zapisz się do newslettera. Zapewniamy, że tylko na tym zyskasz. Po pierwsze, po zapisaniu się do newslettera danego sklepu motoryzacyjnego, otrzymasz zniżkę na zakupy – zwykle około 5-10 proc. Druga zaleta to z kolei bycie na bieżąco ze wszystkimi promocjami i nowościami w sklepie.

Posiadamy rozbudowany system mailingowy, a w nim całkiem spore grono użytkowników, którzy zapisali się do naszego newslettera. Dlatego ważnym jest dla nas, by Ci klienci, otrzymywali zawsze dawkę świeżych informacji odnośnie zbliżających się promocji, wprowadzanych w sklepie zmian lub poszerzania asortymentu. Co jakiś czas dorzucamy także w ramach subskrypcji drobne upominki w postaci kodów rabatowych do wykorzystania w naszym sklepie – podpowiada specjalista ds. marketingu największego w Polsce sklepu motoryzacyjnego iParts.pl.

Dodajmy do tego fakt, że użytkownik nic na tym nie traci, bo subskrypcja nie jest płatna, a jeżeli kogokolwiek będą męczyć cykliczne mejle, to zawsze można tę subskrypcję anulować – oczywiście bez żadnych konsekwencji.

Szukaj kodów rabatowych

Minus 20 proc. na amortyzatory, rabat do 10 proc. na części układu hamulcowego… Tak właśnie, w sieci znajdziemy multum tego typu haseł. Powstały nawet strony, których rola polega na gromadzeniu aktualnych kodów rabatowych do wykorzystania na zakupy. Zanim dokonamy więc zakupu, upewnijmy się, że na dany podzespół, nie ma gdzieś atrakcyjnej promocji – czasami możemy kupić części do auta nawet 30 proc. taniej, właśnie dzięki zdobytym kodom rabatowym.

Rabat na pierwsze zakupy

Powitalny rabat na pierwsze zakupy to powszechnie stosowana praktyka przez niemal co drugi sklep internetowy. Nie inaczej jest w przypadku dobrych sklepów motoryzacyjnych. Podczas przeglądania ofert i porównywania cen warto więc mieć to także na uwadze, bowiem w niektórych przypadkach rabat powitalny wynosi nawet 10 proc.

Na koniec dodajmy najmniej oczywisty trik zakupowy, który mimo wszystko, każdy zna. Podoba Ci się oferta danego sklepu motoryzacyjnego? Znalazłeś interesujące Cię części samochodowe, lecz cena nie do końca odpowiada Twoim możliwościom finansowym? – Targuj się…

Po drugiej stronie siedzi przecież człowiek, któremu także zależy na sfinalizowaniu transakcji. Dosyć często udaje się wynegocjować cenę – czasami nawet 10 proc. Kierowca zadowolony, bo kupił taniej. Z kolei sprzedawca także nie ma co narzekać, bo i tak zarobił na sprzedaży części, a co najważniejsze nie stracił klienta na rzecz konkurencji.

2 Comments

Leave A Comment