Darmowe szkolenia dla kierowców – Ford Driving Skills for Life

20 listopada 2016
Bez kategorii, Ford Nowości

Firma Ford wyszła ze świetną inicjatywą jakimi są darmowe szkolenia dla młodych kierowców w wieku do 24 lat. W tym roku po raz pierwszy zawitali do Polski. I zamierzają tu zostać!

Dwa razy w roku Ford będzie werbował 300 młodych kierowców w wieku do 24 lat i dokładnie przeszkalał ich w kilku płaszczyznach. Jest to zupełnie inne szkolenie od tego, które dostajemy na podstawowym kursie prawa jazdy. Dzięki kilku sekcjom kursanci lepiej zrozumieją rozpoznanie zagrożeń na drodze, panowanie nad pojazdem, kontrolowanie prędkości jazdy czy dostosowywani odległości podczas jazdy. Byliśmy na pierwszym polskim kursie i wygląda to świetnie. Pod okiem najlepszych instruktorów wszystko wydaje się zupełnie banalne, choć po przesiadce za kierownicę widać było zakłopotanie na twarzach młodych kierowców.

Ford Driving Skills for Life

Ford Driving Skills for Life to nie tylko jazda samochodem

Statystyki dotyczące wypadków w Polsce mówią jasno, że sprawcami wypadków są najczęściej kierowcy w grupie wiekowej 18-24. Tym bardziej takie szkolenie dla nich jest idealne. Póki co program Program Ford Driving Skills for Life odbył się już w 11 krajach i skorzystało z niego ponad 13 500 osób. Warto podkreślić, że kurs jest darmowy, a zapisy odbywają się przez Internet (https://www.forddsfl.pl/). Polecamy!

Bartłomiej Urban

Leave A Comment