Masz samochód terenowy? Sprawdź, co możesz w nim zmienić!

5 października 2016
Bez kategorii, Dacia Nowości

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu terenowego, to na pewno zauważyłeś, że maszyna ta nie jest niezawodna. Okazuje się, że samochody tego typu nie zawsze radzą sobie z pokonywaniem przeszkód w trudniejszym terenie. Jak temu zaradzić? Kluczem do sukcesu są modyfikacje aut terenowych. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o tym rozwiązaniu.

Auto terenowe – samochód dla wszystkich!

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że auto terenowe to samochód dla naprawdę wąskiego grona kierowców – uwielbiających rajdy off-roadowe i poruszających się często po bezdrożach. Dziś nikogo nie dziwi, że samochody te są często wybierane też jako auta do jazdy po mieście i po utwardzonych drogach poza nim. – Wszyscy pamiętamy sukces, jaki krótko po swojej premierze odnotowała Dacia Duster. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się aut z segmentu SUV Crossover w Europie. Nabywców przekonuje do niej wiele czynników. Pierwszym z nich jest korzystny stosunek jakości do ceny. Drugim przestronność auta i komfort, jakie zapewnia. Trzecim możliwości terenowe – które notabene można dodatkowo poprawić. Nie można zapominać również o doskonałym designie auta. Przykład ten pokazuje, że auta tego rodzaju są dla każdego. – mówi specjalista z firmy overlimit.com. Każdy kierowca zgodzi się na pewno ze stwierdzeniem, że dobre auto to takie, które z łatwością można zmodyfikować i tym samym dopasować do swoich potrzeb. W przypadku aut terenowych jest to rozwiązanie bardzo popularne.

Jak można modyfikować auta terenowe?

O modyfikacjach aut terenowych mówi się coraz więcej. Okazuje się, że na to rozwiązanie decydują się na nie tylko kierowcy, dla których off-road jest pasją, ale również Ci, dla których poruszanie się po trudniejszym terenie jest koniecznością – np. służby mundurowe czy ratownicze. W aucie można naprawdę sporo zmienić i tym samym poprawić jego możliwości terenowe. Ale po kolei. – Na początku trzeba zaznaczyć, że auto po modyfikacjach może więcej i sprawdzi się w trudniejszych warunkach. Będzie mogło brodzić w wodzie, pokona większe przeszkody, a jeśli na którejś się zatrzyma pomocna będzie profesjonalna wyciągarka o dużej mocy, którą również montuje się w wielu pakietach modyfikacji. To, co będzie zmieniane tak naprawdę zależy od potrzeb danego kierowcy – to on decyduje i wybiera konkretne rozwiązania. – dodaje specjalista (overlimit.com)

Co można zmienić?

Skoro auto terenowe można tak doskonale przygotować i dopasować do konkretnych wymagań ich właścicieli, jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać firmy, które zajmują się tego typu rozwiązaniami. Ich przedstawiciele podkreślają, że podstawową modyfikacją jest zwiększenie prześwitu i montaż większych opon terenowych. Poza tym wykonuje się szereg innych zmian. – Ważne jest zabezpieczenie układu napędowego przed wodą oraz zamontowanie szeregu osłon – płyty osłonowej silnika, zbiornika paliwa czy tylnego mostu napędowego. Bardzo często montujemy wyciągarki, a także wyprowadzony dolot powietrza do silnika – tzw. snorkel. – dodaje doradca z overlimit.com.

Decydując się na jakąkolwiek ingerencję w auto terenowe należy zawsze wybierać profesjonalistów. Tylko oni mogą nam zagwarantować, że rozwiązania te będą zgodne z polskim i unijnym prawem (a takie muszą być), a wszelkie zmiany będą wykonane z najwyższą starannością – zatem auto będzie nie tylko w pełni sprawne, ale i dopuszczone do ruchu.

Posiadacze aut terenowych mają zazwyczaj jasno określone wymagania względem tych samochodów. Odpowiedzią na nie są pakiety modyfikacji, dzięki którym auto można nie tylko idealnie dopasować do potrzeb konkretnego kierowcy, ale i poprawić jego właściwości terenowe i tym samym przygotować je do jazdy po naprawdę wymagającym terenie. Widać zatem, że jest to rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Leave A Comment