Aktualności

Serwis Bawaria Motors Katowice – opinie klientów potwierdzają dobrą jakość

3 sierpnia 2016
Bez kategorii, BMW Nowości

Wybór dobrej marki i idealnego samochodu ma sens tylko wtedy, gdy za naszym wyborem stoi też świadomość tego jak wygląda jego serwisowanie. Może się bowiem okazać, że zdobycie oryginalnych części do posiadanego przez nas modelu jest niezwykle trudne, drogie albo też, że jedyny serwis znajduje się na drugim końcu kraju. Żeby uniknąć takich sytuacji, dobrze jest sprawdzić tak podstawowe rzeczy na samym początku, jeszcze przed zakupem samochodu.

Dobre marki dbają o swoich klientów, niezależnie od tego w jakim kraju się oni znajdują. BMW należy do jednej z najlepszych marek samochodowych i doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wielkie znaczenie na sprzedaż produkowanych przez nich samochodów mają opinie klientów. A nie od dziś wiadomo, że zdobycie czyjejś przychylności do najłatwiejszych nie należy. Stąd też taki nacisk na szczegóły, jak choćby na to, by każdy klient miął łatwy dostęp do serwisu.

Pod tym względem BMW nie tylko oferuje szeroki dostęp do swoich punktów serwisowych, ale też zapewnia wyjątkowo kompleksową i dokładną usługę serwisową. Jakość, efektywność i innowacja, to trzy podstawowe zasady serwisów BMW – marka nie zadowala się prostymi naprawami, zamiast tego stara się wybiegać w przyszłość i myśleć o serwisowaniu już podczas tworzenia nowych samochodów. W ten też sposób powstał pomysł stworzenia specjalnego systemu pokładowego, który jest odpowiedzialny za bieżącą diagnostykę samochodu – dzięki niemu właściciel pojazdu od razu dowiaduje się o każdej usterce i wynikającej z niej skutkach. System zapisuje te dane w centralnym układzie elektrycznym i elektronicznym pojazdu, co umożliwia odczytanie statusu serwisowego w każdej chwili, z bardzo dużą dokładnością. Biorąc pod uwagę to jak wiele danych właściciel samochodu i serwis BMW posiadają na temat pojazdu, marka, jako pierwsza w branży motoryzacyjnej, wprowadziła obsługę serwisową, która nie jest wytyczona przez sztywne terminy. Pozwala to na dokonywanie serwisu wtedy, gdy jest to faktycznie niezbędne, a nie wtedy, kiedy teoretycznie powinno się go zrobić. Takie podejście jest jednym z głównych powodów, dlaczego opinie o Bawaria Motors Katowice są tak dobre – technologia, odczytująca samochód i informująca właściciela, co się z owym samochodem w owym momencie dzieje jest czymś, co potrafi przyciągnąć klientów. A fachowy serwis na miejscu tylko jest tego świadectwem.

Kolejnym aspektem, równie ważnym, co serwis, są przeglądy – każdy samochód potrzebuje od czasu do czasu specjalistycznego przeglądu i konserwacji, nawet jeśli wydaje się, że system pokładowy wykrywa wszystkie usterki i nieścisłości, lepiej się upewniać raz na jakiś czas czy faktycznie nic nie zostało przeoczone. W ramach przeglądów BMW, Bawaria Motors oferuje kilka ich rodzajów – specjaliści obecni w serwisie każdorazowo zapoznają się z danymi pojazdu pobranymi z systemu pokładowego i zgodnie z odczytanymi danymi doradzają odpowiedni przegląd. Wśród nich można znaleźć między innymi Przegląd wiosenny BMW, który sprawdza przede wszystkim wszystkie te elementy pojazdu, które były narażone na oddziaływanie zimy, a więc akumulator, układ jezdny, szyby i karoserię. W pakiecie znajdują się też jednak standardowe usługi serwisowe, takie jak sprawdzanie poziomu płynów, oświetlenia, kół i opon, silnika czy klimatyzacji i ogrzewania. W ofercie znajduje się też Przegląd wakacyjny, podczas którego specjaliści uzupełnia wszelkie niezbędne w czasie urlopu rzeczy, takie jak zapasowe żarówki, gaśnica, kamizelka bezpieczeństwa czy aktualne wersje map w nawigacji. Oprócz tych typowo wakacyjnych usług, znajduje się cały szereg innych, wymienionych już wcześniej przy okazji przeglądu wiosennego.

Zdarza się też jednak tak, że samochód wymaga czegoś więcej niż tylko przeglądu czy serwisu w rodzaju wymiany oleju – czy to w wyniku stłuczki, wypadku, czy w jeszcze innych okolicznościach, samochód może ucierpieć na tyle, że konieczna będzie naprawa mechaniczna lub elektryczna samochodu. Zarówno w przypadku napraw mechanicznych (np. wymiana klocków hamulcowych), jak i elektronicznych (np. nawigacja) konieczna jest pomoc doświadczonych fachowców, nie tylko znających się na swoim fachu, ale też na technologii BMW, to zaś oznacza, że najlepiej samochodem zajmą się autoryzowani specjaliści, tacy jak serwis Bawaria Motors Katowice. Opinie na temat poszczególnych dealerów marki BMW, jak i powiązanych z nimi serwisów są raczej podobne, co zawdzięczają wysokim standardom jakie marka na nie nakłada. Dzięki temu klienci mogą liczyć na w pełni profesjonalną pomoc w każdy, punkcie, niezależnie od tego czy jest on oryginalnym serwisem BMW czy należy do jednego z dealerów.

Źródło: http://www.bawariamotors.pl

7 Comments

Leave A Comment