Aktualności

Leasing SMARTPLAN – innowacyjny program Toyoty stworzony dla businessu

11 lipca 2016
Bez kategorii, Nowości Toyota

Samochód w firmie jest ważnym narzędziem pracy i jednocześnie wizytówką przedsiębiorstwa. To, jak przedstawiciele firmy prezentują się klientom, ma ogromne znaczenie dla powodzenia interesów. Leasing SMARTPLAN to sposób na nowy, niezawodny i elegancki samochód finansowany w stałych niskich ratach. Program został tak skonstruowany, aby odciążyć przedsiębiorców w niemal wszystkich obowiązkach związanych z utrzymywaniem samochodów w firmie.

Leasing operacyjny to bardzo popularna forma finansowania samochodów wśród przedsiębiorców. Wiąże się z niewielkim oprocentowaniem i korzystnymi rozliczeniami podatkowymi. Mimo to dla wielu polskich firm barierą pozostają stosunkowo wysokie raty za nowy samochód. Leasingowane auto można wykupić po zakończeniu umowy. Kwota wykupu jest ustalana z góry w umowie i zwykle wynosi od 1% do 30% początkowej wartości pojazdu. Najpopularniejszą opcją jest wykup za 1% ceny auta. Przedsiębiorcy zwykle decydują się na wykup, gdyż jego kwota jest niższa od rzeczywistej wartości auta. W ramach rat leasingowych klient spłaca odpowiednio do kwoty wykupu większą część lub niemal całą wartość nowego samochodu, dlatego miesięczny czynsz jest dość wysoki.

Leasing dla każdego

Leasing SMARTPLAN to sposób na nowe auto do firmy za niewielkie raty, nawet 60% niższe od standardowego leasingu 1%. W ramach programu finansowanie obejmuje tylko różnicę między wartością początkową samochodu a jego wartością na zakończenie umowy, którą ustala się z góry przy podpisaniu umowy na podstawie profesjonalnych prognoz wartości rezydualnej. Dzięki temu przedsiębiorca z góry zna wszystkie koszty finansowania samochodu i może albo zaoszczędzić na wysokości rat, albo zdecydować się na auto o dwie klasy lepsze niż początkowo zakładał, umacniając tym samym wizerunek firmy. Rozliczenie następuje na podstawie faktury za usługę, co znacząco upraszcza księgowanie kosztów samochodu.

Zawsze nowy samochód

Po upływie okresu leasingowania klient może podjąć neutralną z finansowego punktu widzenia decyzję, czy faktycznie wykupić auto, czy też oddać je i podpisać kolejną umowę na nowy samochód. Drugie rozwiązanie jest wygodniejsze o tyle, że zdejmuje z głowy mnóstwo formalności i kłopotów, także związanych później ze sprzedażą auta. A korzyścią są stałe – znacząco niższe koszty samochodu i użytkowanie zawsze nowego pojazdu.

Pełna kontrola

Jeśli właściciel firmy chce, aby użytkowanie samochodu było jeszcze bardziej przewidywalne i niekłopotliwe, może skorzystać z obsługi serwisowej i ubezpieczeniowej, w ramach której za stałą miesięczną opłatą ma zapewnione nie tylko naprawy gwarancyjne, ale także ubezpieczenie, przeglądy, obsługę pogwarancyjną, wymianę części eksploatacyjnych, a nawet zakup, przechowywanie i zmianę opon. Dzięki temu z góry wiadomo, ile samochód będzie kosztował w trakcie użytkowania.

Niskie koszty

Czas sprawdzić, ile to kosztuje. Za przykład przyjmujemy Toyotę Auris Hybrid, wygodne auto kompaktowe z nadwoziem hatchback, oszczędnym napędem hybrydowym, którego nie ładuje się z gniazdka, i automatyczną skrzynią biegów. Dla naszego przykładowego Aurisa wybieramy wyposażenie Premium, najpopularniejsze wśród polskich klientów. Składa się na nie m.in. automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z ekranem dotykowym, systemem głośnomówiącym Bluetooth, który pozwala w bezpieczny sposób załatwiać sprawy przez telefon w samochodzie, oraz kamerą cofania.

Toyota Auris Hybrid Premium o mocy 136 KM z lakierem metalik kosztuje 89 700 zł brutto, co po uwzględnieniu specjalnego rabatu dla klientów Leasingu SMARTPLAN daje kwotę 71 505 zł netto. Samochód z porównywalnym wyposażeniem i napędem Diesla o mocy 112 KM, z manualną skrzynią biegów, jest od hybrydy tylko o 1 500 zł tańszy.

Miesięczna rata wynosi 1 010 zł netto przy wpłacie własnej 10%. Dla tej kalkulacji przyjmujemy umowę na 48 miesięcy, 75 tys. km przebiegu i brak opłaty manipulacyjnej, co w SMARTPLANIE jest standardem. Co ciekawe, za Aurisa Premium z silnikiem benzynowym 1.6 o mocy 132 KM, manualną skrzynią biegów i lakierem metalik miesięczna rata wyniesie 807, czyli tylko 203 zł mniej. Biorąc pod uwagę mniejsze zużycie paliwa, niższe koszty eksploatacji i ogromny komfort jazdy z automatyczną przekładnią i cichym napędem, hybryda okazuje się bardzo korzystnym rozwiązaniem. O tym, że utrzymanie samochodu hybrydowego kosztuje mniej, świadczy stała miesięczna rata za serwis, która przy warunkach przyjętych w tej kalkulacji wynosi 133,80 zł netto dla hybrydy i 152,81 zł netto dla auta benzynowego.

Warty uwagi jest dodatkowy atut Leasingu SMARTPLAN – wpłata własna może wynosić od 0% do 40%, zatem nie trzeba wnosić żadnej gotówki. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które nie dysponują dużym kapitałem obrotowym. Wystarczy około 500 zł miesięcznie bez wpłaty własnej, żeby jeździć nowym AYGO. To oznacza, że w zasadzie każdą firmę stać na nowy samochód.

Salon i serwis Toyota Warszawa

Toyota Bielany
ul. Klaudyny 1, Warszawa
tel. 22 832 33 33 wew. 330
fax 22 832 44 44

Leave A Comment