BIAŁO-CZERWONY DRIFT Z OKAZJI DNIA FLAGI

2 maja 2016
Bez kategorii, Nowości

Dzisiejszego poranka (2 maja), kierowcy Kuba Przygoński z ORLEN Team oraz Aleksandr Grinchuk
w pomysłowy sposób uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na warszawskim rondzie Zgrupowania AK „Radosław”. Dwa driftowozy w kontrolowanym uślizgu utworzyły symboliczną polską flagę z białego i czerwonego dymu wydobywającego się z opon sportowych maszyn.

BIAŁO-CZERWONY DRIFT Z OKAZJI DNIA FLAGI

BIAŁO-CZERWONY DRIFT Z OKAZJI DNIA FLAGI

W Dniu Flagi, który obchodzony jest 2 maja, Polacy z dumą eksponują narodowe, biało-czerwone barwy, symbolicznie wywieszając flagi państwowe m.in. na fasadach budynków. Kuba Przygoński poszedł o krok dalej i uczcił święto w najlepszy sposób, jaki potrafi sportowy kierowca! Wspólnie z Aleksandrem „Grinyą” Grinchukiem, przygotowali specjalny pokaz jazdy w kontrolowanym uślizgu. Spod kół ponad 1000-konnej toyoty gt86 Kuby Przygońskiego i 600-konnego nissana 350z Grinyi wydobywał się biały oraz czerwony dym, które podczas przejazdu utworzyły polską flagę na obwodzie ronda Zgrupowania AK „Radosław”.

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Po środku stołecznego ronda, przez które przebiega granica dwóch dzielnic – Śródmieścia i Woli, znajduje się najwyższy polski maszt flagowy, zwany Masztem Wolności. Mierzy on ponad 60 m wysokości, a powierzchnia zawieszonej na nim flagi wynosi 100 m².

„Wpadliśmy na pomysł, żeby za pomocą efektownych przejazdów i biało-czerwonego dymu stworzyć flagę Polski przy dzisiejszej specjalnej okazji. Bardzo jestem dumny, że mogę w tak niezwykły sposób uczcić narodowy Dzień Flagi. A drift na rondzie „Radosława” zawsze był moim marzeniem” – powiedział Kuba Przygoński.

BIAŁO-CZERWONY DRIFT Z OKAZJI DNIA FLAGI

BIAŁO-CZERWONY DRIFT Z OKAZJI DNIA FLAGI

„Jeszcze nigdy nie miałem okazji tworzyć flagi za pomocą samochodu. Najbardziej obawiałem się, że szyki pokrzyżuje nam wiatr – nie byliśmy w stanie przewidzieć, jak wtedy zachowa się kolorowy dym, czy nie wymiesza się, co zepsuje efekt. Na szczęście warunki meteorologiczne były dzisiaj po naszej stronie” – powiedział Aleksandr Grinchuk.

Jak wyglądał driftingowy Dzień Flagi można obejrzeć w specjalnym materiale video na http://www.redbull.com/pl/pl/motorsports/stories/1331792316627/przygonski-i-grinchuk-zobacz-drift-na-dzien-flagi

Leave A Comment