Czysta i zadbana tapicerka – zrób to sam!

28 kwietnia 2016
Bez kategorii, Nowości

Tapicerka to bardzo ważny element wyposażenia każdego auta, nie wszyscy kierowcy wiedzą jednak, jak o nią optymalnie dbać. Tym bardziej w czasach, kiedy zabrudzenia z masowo pochłanianych hot dogów ze stacji benzynowych i innych źródeł wnikają w materiał, trwale uszkadzając niszcząc jego strukturę…

Tapicerka przyjemna dla oczu umila podróż

Z pewnością zauważyłeś, jakiego rozpędu w ostatnich latach nabrało Twoje życie. Więcej pracujesz, więcej podróżujesz, masz więcej spraw na głowie. Wszystko to bezpośrednio przekłada się na czas, który spędzasz w aucie. Spora część Twoich codziennych nawyków przeniosła się do wnętrza pojazdu. To tu pijesz poranną kawę w drodze do pracy i jesz szybki lunch jadąc do klienta. Twoje dzieci w czasie podróży mogą być niesforne – rozlewają napoje, upuszczają jedzenie, a bucikami obijają przednie fotele.

Nie może zatem dziwić, że dziś znacznie trudniej niż kiedykolwiek wcześniej, utrzymać tapicerkę w czystości. Wszystkie zabrudzenia trzeba usunąć, co nie zawsze okazuje się czynnością łatwą do wykonania.

Obecnie całkiem sporą popularnością cieszą się usługi różnego rodzaju firm oferujących kompleksowe czyszczenie i pranie tapicerki. O ile z efektu klienci są zwykle zadowoleni, o tyle cena nie jest już powodem do radości. Kwota, jaką przyszłoby Ci zapłacić, to nawet kilkaset złotych, zwłaszcza jeśli do serwisu doliczone jest czyszczenie podsufitki.. Sprawdź, jak cieszyć się z podobnego efektu za mniej niż… 20 zł!

Tapicerka materiałowa

Tkaniny są stosunkowo trudne w czyszczeniu, gdyż z uwagi na ich strukturę, wszelkie zanieczyszczenia bardzo łatwo i szybko w nie wnikają. Powinieneś zatem zastosować produkt, który będzie skuteczny i nie zniszczy powłoki materiału. Godny polecenia jest K2 Tapis w postaci piany, która wnikając w tkaninę, łatwo pozbawia ją wszelkich zanieczyszczeń. Co więcej, świetnie radzi sobie także z nieprzyjemnymi zapachami.

Sposób użycia pianki, jak i płynu, nie sprawi Ci żadnych kłopotów. Wystarczy, że naniesiesz środek na tkaninę i odczekasz kilka chwil, aż zacznie działać. Następnie użyj miękkiej szmatki lub delikatnej szczoteczki do wytarcia powierzchni. Dzięki temu, tapicerka odzyska dawny blask, a kolory znów nabiorą wyrazistej barwy.

Tapicerka skórzana

W ostatnich latach można zauważyć duże zainteresowanie tapicerką skórzaną. Z pewnością wygląda ona niezwykle estetycznie, ale wcale nie jest tak łatwa w utrzymaniu czystości, jak mogłoby się wydawać. Pamiętaj, że skórę możesz bardzo łatwo uszkodzić, a wszelkie ubytki są wyjątkowo widoczne.

Co więcej, w przypadku skóry dużo większego znaczenia nabiera pielęgnacja i konserwacja. Stosowane preparaty powinny zawierać środki, które zapobiegają wyblaknięciu skóry oraz jej pękaniu. Powierzchnię należy także optymalnie zaimpregnować.

Powinieneś zaufać środkom, które gwarantują skuteczność i są bardzo proste w użyciu. Chcąc łatwo i szybko wyczyścić tapicerkę skórzaną, niezastąpiony będzie K2 Letan Cleaner. Po nałożeniu preparatu, wystarczy wytrzeć powierzchnię czystą szmatką, by skóra odzyskała dawną barwę i elastyczność.

Nieco innym działaniem charakteryzuje się K2 Letan. To produkt, który konserwuje i impregnuje skórę. Dzięki temu zabezpiecza ją przed wnikaniem zanieczyszczeń oraz zwiększa elastyczność materiału, przez co zmniejszona zostaje podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Pamiętaj też, aby wszystkie środki do czyszczenia tapicerki (niezależnie od marki!) najpierw wypróbować w niewidocznym miejscu, np. w spodniej części siedzenia. Dzięki temu przekonasz się, czy produkt nie pozostawia śladów na tkaninie lub jej nie odbarwia. W ten sposób unikniesz dodatkowych kosztów związanych np. z wymianą tapicerki.

Już dziś możesz samodzielnie przekonać się, jak w zaledwie kilka chwil przywrócić schludny i estetyczny wygląd wnętrzu swojego auta. I nie potrzebujesz do tego dużych nakładów finansowych!

Leave A Comment