Pagani Huayra BC – mocniej i szybciej

22 lutego 2016
Bez kategorii, Nowości Pagani

Od czasu pojawienia się teasera nowego, mocniejszego Pagani Huayry nie minęły 2 miesiące, a już wiemy o nim wszystko. Poznajcie Pagani Huayra BC.

Skrót BC pochodzi od inicjałów włoskiego magnata, Bennego Caioli – bliskiego przyjaciela Horacio Paganiego oraz właściciela pierwszego Pagani, jakie trafiło na sprzedaż. Bez jego motywacyjnej roli moglibyśmy się nie doczekać kolejnych edycji Zondy ani żadnej Huayry.

Pagani Huayra BC to wzmocniona i odelżona wersja „standardowej” Huayry. Waży 1218 kg, co oznacza zrzucenie ponad 130kg oraz osiąga teraz moc 800 koni mechanicznych przy momencie obrotowym na poziomie 1000 (!) Niutonometrów. Osiągi nie zostały oficjalnie podane, ale można być pewnym, że będą poprawione względem zwykłej Huayry, która pierwszą setkę osiąga w 3,3 sekundy a prędkość maksymalną ma na poziomie 378 km/h.

Z zewnątrz Huayra BC wyróżnia się nowym wzorem felg i body kitem, wyposażonym w wydatniejsze dokładki w przednim zderzaku i progach, większe wloty powietrza w błotnikach oraz bogato rozsiane dyfuzory w tylnym zderzaku. Jednak największą wizualną zmianą jest ogromne skrzydło w tylnej części nadwozia.

Ile trzeba wydać na przyjemność posiadania Huayry BC? Na razie nie podano oficjalnego cennika. W kuluarach wspomina się nawet o wartościach rzędu 2,6 milionów USD (10,28 milionów złotych). Więcej informacji zostanie podanych podczas tegorocznego Geneva Motorshow.


Grzegorz Stalewski

Leave A Comment