A czy Twój samochód terenowy jest idealny? Te 3 fakty udowodnią Ci, że nie!

23 lutego 2016
Bez kategorii, Nowości

Jeszcze lepsza Dacia Duster

Dacii Duster nie trzeba przedstawiać, to samochód dla wymagających i jedno z najlepiej sprzedających się aut segmentu SUV Crossover w Europie. – Ten model swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim rozwiązaniom, nowoczesnemu wyglądowi, funkcjonalności i połączeniu tego z przystępną ceną. – mówi ekspert z serwisu OverLimit.com.

W tym samochodzie zastosowano silnik sprawdzony we wcześniejszych modelach Renault, elementy zawieszenia i napędu 4×4 znane wcześniej z Nissana. To auto o doskonałych właściwościach terenowych, które jednak można było poprawić. – Wszystko za sprawą modyfikacji, które wprowadzamy do auta, a które znacznie poprawiają możliwości terenowe i funkcjonalność auta. Można je przeprowadzić na każdej Dacii Duster 4×4. – dodaje ekspert.

Zależnie od wybranego pakietu, w Dacii Duster można np. zwiększyć prześwit (nawet o 60 mm, zamontować osłonę silnika, zamontować profesjonalną wyciągarkę czy zabezpieczyć układ napędowy przed wodą.

Co można zmienić w Volkswagenie?

Zagorzali fani tych samochodów z pewnością powiedzą, że nic. A jednak. Okazuje się, że można ulepszyć nawet takie cacko jak Volkswagen Amarok – hit sprzedaży w klasie pickup w Europie i odpowiedź niemieckiego koncernu na japońską konkurencję. To auto wszechstronne, które sprawdza się w trudnym terenie, na budowach czy jako auto służb ratowniczych. Nie oznacza to jednak, że Volkswagena nie można poprawić – oczywiście pakietem modyfikacji, jakie oferują specjaliści. – W zakresie Amaroka oferujemy nie tylko poprawę wyglądu, ale również właściwości auta, przez co ma ono lepsze osiągi. Zwiększamy nie tylko prześwit, ale również poprawiamy trakcje w czasie jazdy po trudnym terenie – drogach nieutwardzonych. Bierzemy pod uwagę różne typy terenu, dlatego w jednym z pakietów zabezpieczamy układ jezdny przed wodą. – mówi nam specjalista z OverLimit.com.

O czym każdy musi wiedzieć?

Kierowcy, którzy zdecydują się na wprowadzenie jakichkolwiek modyfikacji w swoich autach muszą pamiętać o kilku kluczowych sprawach. Po pierwsze: Modyfikacje muszą być przeprowadzane przez specjalistów, którzy maja na koncie udane realizacje tego typu. Po drugie: Wszelkie zmiany muszą być zgodne z prawem – zarówno polskim, jak i unijnym. Po trzecie – pamiętajmy, że modyfikacje mają na celu idealne dopasowanie auta do naszych potrzeb, warto zatem dokładnie określić swoje potrzeby i wybrać rozwiązania, z których rzeczywiście będziemy korzystać.

Auto terenowe to prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej, co nie oznacza, że jest to dzieło skończone i nie można go poprawić. Każdy kierowca ma przecież inne potrzeby i to przede wszystkim jego komfort i wygoda są najważniejsze. Warto zatem pomyśleć o modyfikacjach – ich oferta jest na tyle obszerna, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Leave A Comment