Toyota jedynym właścicielem marki Daihatsu

30 stycznia 2016
Bez kategorii, Nowości Toyota

Toyota Motor Corporation oraz Daihatsu Motor Company podpisały porozumienie o całkowitym przejęciu marki Daihatsu przez Toyotę. W sierpniu tego roku sfinalizowane zostanie przejęcie marki Daihatsu przez Toyotę, która obecnie posiada 51% udziałów w marce.

Przejęcie Daihatsu ma na celu skupienie się na segmencie małych samochodów. „ To dla nas szansa, abyśmy mogli w pełni sobie nawzajem zaufać i maksymalnie wykorzystać swoje atuty. Możemy teraz skoncentrować się na naszych najważniejszych kompetencjach. To moim zdaniem jest klucz do zwiększania konkurencyjności na globalnym rynku” – powiedział prezydent Toyoty, Akio Toyoda.

Współpraca obu marek sięga 1967 roku. Teraz Toyota i Daihatsu będą dzielić ze sobą infrastrukturę na rynkach rozwijających się. Rolą Daihatsu będzie zwiększenie wydajności i elastyczności w dziedzinie rozwoju, zaopatrzenia i procesów produkcji. Toyota skupi się na wsparciu Daihatsu w sprzedaży na terenie Japonii poprzez udostępnienie partnerowi niektórych swoich salonów sprzedażowych.

Polityka technologii zostaje zachowana na obecnym poziomie, tzn. Toyota nadal będzie się skupiać na rozwiązaniach pozwalających na ochronę środowiska, a Daihatsu będzie korzystać z już powstałych konstrukcji, poprawianych względem spalania i emisji spalin.

Grzegorz Stalewski

Leave A Comment