Opel zaprezentował koncept modelu GT

27 stycznia 2016
Bez kategorii, Nowości Opel

Opel nie czekając na oficjalną, światową premierę podczas salonu w Genewie, zaprezentował właśnie najnowsze swoje dziecko. Jest to następca małego sportowego Opla GT, tymczasowo nazywany jako GT Concept.

Nowy Opel GT charakteryzuje się odważną stylistyką, wręcz można powiedzieć że mocno przerysowaną. To, co najbardziej przyciąga wzrok to nietuzinkowa linia nadwozia, czerwone opony na przedniej osi, nowy wzór lamp jak również centralnie zamontowane końcówki wydechu, wychodzące ze zderzaka.

Opel GT Concept

Opel GT Concept

Jak twierdzi dyrektor generalny Opel Group, Karl-Thomas Neumann, projekt Opla GT Concept polegał na zrobieniu kolejnego kroku ku większym emocjom i przyjemności z jazdy. Ponadto Opel chwali się dużymi drzwiami, zintegrowanymi z bocznymi oknami i płynnie przechodzącą taflą szkła i malowaniem nadwozia. Czy to się pojawi w modelu seryjnym? Zobaczymy.

Tymczasem dowiedzieliśmy się co kryje się pod maską małego sportowca. Tak jak w pierwszym Oplu GT, tak i w tym silnik umieszczono centralnie za przednią osią. Sam silnik to trzycylindrowa, turbodoładowana litrowa jednostka o mocy 145 koni mechanicznych i momencie obrotowym 205 niutonometrów. Napędzając tylne koła, Opel GT ma rozpędzać się do setki w niecałe 8 sekund i osiągać prędkość maksymalną 215 km/h.

Więcej informacji zostanie zaprezentowanych na najbliższym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie.

Grzegorz Stalewski

Leave A Comment