Fiat 124 Spider 2016 – wielki powrót

20 grudnia 2015
Bez kategorii, Fiat Nowości

Po niemal 50 latach od debiutu, wraca legendarny roadster z logo Fabbricca Italiana Automobili Torino. Co ma do zaoferowania oprócz odniesienia się do legendy poprzedniczki?

Nowy Fiat 124 Spider dzieli płytę podłogową z najnowszą Mazdą MX-5. Jest jednak o prawie 14 centymetrów dłuższy od Japończyka oraz elegancko zaprojektowane nadwozie, odróżniające Fiata dzięki innym przednim i tylnym lampom oraz przemodelowanemu zderzakowi przedniemu.

Fiat 124 Spider

Fiat 124 Spider

Wnętrze ma być nastawione bardziej na luksus niż siostra z Japonii, zaprojektowane w stylu innych modeli Fiata. Głównym punktem dowodzenia będzie 7-calowy wyświetlacz z systemem Fiat Connect. Oprócz tego, 124 Spider ugości kierowcę podgrzewanymi fotelami, systemem bezkluczykowym Enter’n Go oraz systemem audio z 9 głośnikami.

Pod maską 124 Spider znajdziemy czterocylindrowe 1,4 litra wspomagane turbosprężarką, oferujące 160 koni mechanicznych oraz 240 niutonometrów momentu obrotowego, przekazywanego na tylne koła. Lekki układ kierowniczy oraz odpowiednio zestopniowane podwozie, w którego skład wchodzą czterowahaczowe zawieszenie z przodu i niezależne zawieszenie Multilink z tyłu, obiecują frajdę z jazdy. Czy tak będzie? Pierwsi przekonają się już latem nabywcy edycji limitowanej „Anniversary”, ograniczonej do 124 egzemplarzy.

Grzegorz Stalewski

Leave A Comment