DS 4 Crossback – modny gadżet

20 września 2015
Bez kategorii, DS Frankfurt 2015 Nowości
DS 4 Crossback

Na tegorocznych targach we Frankfurcie marka DS przedstawia pierwszą wariację na temat odświeżonego DS 4. Jest to DS 4 Crossback. Wszystko po to, by uszczknąć nieco z tortu zwanego rynkiem kompaktowych samochodów premium. Czy to się uda? Czy kilka dodatkowych plastików pozwoli podbić serca klientów?

Nowa wersja Crossback wnosi do oferty DS 4 model o „wyglądzie rasowego eleganckiego auta terenowego”. Cokolwiek to oznacza. Pod tym hasłem otrzymujemy auto z podwyższonym prześwitem o 30 mm oraz kilkoma dodatkami w kolorze czarnym. Czarne są felgi, grill, lusterka i spoilery. Nie mogło również zabraknąć modnych nakładek na nadkola i relingów dachowych. Wewnątrz znajdziemy specjalne nakładki na progi i dywaniki. Wszystko po to, by jak najlepiej udawać „auto terenowe z klasą”. Niestety, jeśli liczyliście na napęd na cztery koła to… przeliczyliście się. Marka DS oferuje jedynie inteligentny system kontroli trakcji, który wspomaga prowadzenie i zapobiega poślizgowi kół przednich na nawierzchni o słabej przyczepności.


DS 4 Crossback, tak samo jak zwykły DS 4, będzie dostępny aż w 38 różnych konfiguracjach kolorystycznych, z uwzględnieniem czterech zupełnie nowych lakierów: granatowego Bleu Encre, pomarańczowego Orange tourmaline, grafitowego Gris Artense i czerwonego Rouge Rubis.

Pod maską jeden z pięciu turbodoładowanych silników. Benzynowe to 3-cylindrowy motor PureTech 130 z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach i 4-cylindrowy motor THP 165 z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Niestety, nowość w postaci nowego silnika benzynowego THP 210 dostępna jest wyłącznie w wersji hatchback. Crossback musi obejść się smakiem. Poza benzynami do dyspozycji mamy jeszcze trzy jednostki wysokoprężne: silnik BlueHDi 120 z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach lub ze skrzynią automatyczną EAT6, silnik BlueHDi 150 z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach oraz silnik BlueHDi 180 z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Wszystkie jednostki, benzynowe jak i wysokoprężne, są wyposażone w system Start&Stop.

Pierwsze egzemplarze DS 4 Crossbacka pojawią się w salonach w listopadzie br.

Bartosz Kowalewski

Leave A Comment