Otwarcie Pierwszego Salonu Marki DS w Polsce

Właśnie mija równe 60 lat odkąd pojawił się spektakularny Citroen DS. Auto zaprezentowano 6 października 1955 roku w Paryżu i z miejsca stało się hitem. Już w dniu premiery zostało zamówionych 12 000 sztuk tego modelu. Samochód był niesamowicie nowoczesny i awangardowy jak na swoje lata, a najlepiej skwitował to jeden z dziennikarzy stwierdzając, że to nie DS jest autem z przyszłości, tylko wszystkie pozostałe samochody są z przeszłości. Coś w tym jest.


W ubiegłym roku, dokładnie 1 czerwca 2014 roku grupa PSA (Peugeot Citroen) postanowiła usamodzielnić markę DS. Od tej pory nie będzie już takich modeli jak Citroen DS5, tylko DS. DS5, a sama marka stała się jeszcze bardziej awangardowa. Zresztą samo słowo awangarda idealnie pasuje do stylu firmy, która reklamuje się jako „The Spirit of Avant-Garde”. Co to ma oznaczać? Cóż, model DS ten z 1955 roku był bardzo popularny w kręgach architektów, miłośników sztuki i mody. Tak samo teraz marka ma się jednoznacznie kojarzyć z jej domem czyli Paryżem, stolicą stylu. DS ma być kupowany sercem i duszą, a nie rozsądkiem. Dlatego też wraz z otwarciem pierwszego w Polsce salonu DS, producent postanowił zaprosić kilka bardzo znanych osób obracających się na co dzień w świecie sztuki i mody. Mogliśmy podziwiać modne sukienki, meble czy też rzeźby. Ogólnie cała koncepcja nowo powstałych salonów marki DS ma się opierać nie tylko na sprzedaży samochodów, ale również na miejscu do wydarzeń artystycznych. Ciekawy pomysł.

Otwarcie Pierwszego Salonu DS w Polsce


Marka DS chce przywrócić francuską motoryzację na rynek premium, czerpiąc co najlepsze ze swojej narodowości. W jej salonach możemy podziwiać takie modele jak DS 3, DS 3 Cabrio, DS 4, DS 5 czy też dostępne wyłącznie w Chinach DS 5LS i DS 6. Czy to już awangardowe dzieła sztuki? Skoro powstał salon to proponuję samemu to sprawdzić.


Bartłomiej Urban

Leave A Comment