Ford Mustang – Polski cennik

10 kwietnia 2015
Bez kategorii, Ford Nowości

Jest wściekły, jest szybki, a co najważniejsze jest Amerykański. A Europejczycy kochają amerykańskie rzeczy. Dlatego też właśnie dla nich i nie tylko, Ford wprowadza do Europy najpopularniejszego muscle cara na świecie: Mustanga.


Przy okazji targów motoryzacyjnych w Poznaniu anno domino 2015 Ford zaprezentował Mustanga oraz przekazał jego cennik oraz specyfikacje. Model będzie oferowany w 2 wariantach silnikowych oraz w 2 wersjach nadwoziowych. Pod maskę legendarnego samochodu trafi jednostka 2.3 EcoBoost o mocy 317 KM i charakteryzująca się momentem 434 Nm. Jest to zmodyfikowany silnik znany między innymi z Focusa RS najnowszej generacji. Dla prawdziwych twardzieli jest jednak drugi motor: potężne V8 o pojemności 5-ciu litrów, które osiąga 421 KM i 524 Nm. To jest to. Mustang może występować jako Fastback lub Convertible, czyli nieco bardziej po polsku mówiąc dwudrzwiowe coupe lub kabriolet. Dodatkowo, każdy z wariantów, zarówno mocowych jak i nadwoziowych będzie występować z automatem lub manualem (oba 6-cio biegowe).

Teraz najważniejsze: podstawowy Ford Mustang Fastback 2.3 EcoBoost z ręczną skrzynią biegów to wydatek 148 400 zł! Jak za legendę to, naszym zdaniem, cena wręcz promocyjna! Aby stać się posiadaczem odmiany V8 trzeba wyłożyć 169 400 zł. Dopłata do automatycznej przekładni to 9000 zł. Kabriolet z mniejszym silnikiem został wyceniony na 165 400 zł, a z większym na 186 400 zł. To musi być hit.

Bartłomiej Urban

2 Comments

Leave A Comment