Nowa siedziba Arrinera w Silverstone

23 października 2014
Bez kategorii, Arrinera Nowości
Arrinera Hussarya

Arrinera Automotive Holding PLC, spółka-­‐matka warszawskiej Arrinera Automotive S.A. przenosi swoją siedzibę do Silverstone, serca „brytyjskiej doliny motoryzacyjnej”. W sąsiedztwie siedziby polskiego supersamochodu Arrinera Hussarya już pracują teamy ośmiu z jedenastu zespołów F1.

Celem notowanej na rynku GXG Markets w Wielkiej Brytanii spółki Arrinera Automotive Holding PLC jest realizacja strategii sprzedaży supersamochodu Arrinera Hussarya na rynkach zagranicznych, głównie w Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Europie Zachodniej, a później również w USA.

„Od samego początku wiedzieliśmy, że klientów Arrinery Hussarya będziemy szukać na całym świecie. Stąd też strategiczne umiejscowienie naszej spółki handlowej w Wielkiej Brytanii. Silverstone to miejsce kultowe zarówno dla miłośników motoryzacji, jak i osób, które związały swoje życie zawodowe z tą branżą. Branża IT ma swoją Dolinę Krzemową, a szybkie samochody – brytyjską dolinę motoryzacyjną” – powiedział Arkadiusz Kuich, prezes Arrinera Automotive Holding PLC a zarazem prezes notowanej na NewConnect spółki VENO – głównego inwestora projektu.

W Silverstone znajduje się najsłynniejszy brytyjski tor wyścigowy, na którym od 1950 roku rozgrywane są zawody z cyklu Grand Prix Formuły 1. Liczący obecnie 5 891 metrów i 18 zakrętów tor powstał w miejscu lotniska wojskowego z czasów Drugiej Wojny Światowej. Jednak już w 1948 roku miłośnicy motoryzacji rozpoczęli tam organizację wyścigów. Obecnie Silverstone to arena zmagań w różnych klasach, formułach i formatach – zarówno samochodowych, jak i motocyklowych. W okolicach toru -­‐ w tak zwanej „brytyjskiej dolinie motoryzacyjnej” -­‐ mieszczą się siedziby zespołów F1, takich jak Mercedes, Red Bull, Lotus, Marussia czy Williams.

„To naturalne środowisko dla supersamochodu Arrinera Hussarya To miejsce, gdzie codziennie się widzi najpiękniejsze i najszybsze samochody świata, a ryk potężnych silników czy zapach spalin nikomu nie przeszkadza. Ponieważ weszliśmy w kolejną fazę testów, już wkrótce będziemy przyjmować zamówienia na Arrinerę Hussarya.” – tłumaczy Kuich.

Arrinera Hussarya stworzona została dla kierowcy oczekującego najwyższej, bezkompromisowej jakości, zarówno pod względem napędu, zawieszenia, jak i stylistyki. Muskularna sylwetka i dynamiczne, napięte linie nadwozia nawiązują do ogromnych możliwości tego supersamochodu.

Leave A Comment