Audi TT Sportback Concept – kolejny do kolekcji?

7 października 2014
Bez kategorii, Audi Nowości Paryż 2014

Ledwo opadła kurtyna po premierze nowego Audi TT w odmianie Coupe i Cabrio, a producent już postanowił przedstawić jego kolejną odmianę. Nowa propozycja to Sportback.


Fani marki Audi doskonale wiedzą co oznacza nadwozie Sportback. Dla niebędących w temacie wytłumaczę, że jest to 4-drzwiowe Coupe, czyli auto, które ma przypominać opływowy samochód zachowując przy tym chociaż część funkcjonalności sedanów. Wydawać by się mogło, że to takie zapychanie luki na siłę. Nic bardziej mylnego. Odmiany Sportback modelu A5 sprzedają się naprawdę dobrze, a Audi tą nazwą określiło nowe standardy stylu. Naszym skromnym zdaniem odmiana TT Sportback również może stać się prawdziwym hitem. Zwłaszcza jeśli model prezentowany nie będzie się znacznie różnił od produkcyjnej formy.

Póki co producent sam podkreśla, że jest to wizja, ale bliska finalnej wersji. Pod maską tego egzemplarza znajduje się silnik znany z modeli Audi 2.0 TFSI, który tym razem nie osiąga 260 KM tylko niesamowite 400 KM. Moment obrotowy to też całkiem spore 450 Nm. Efektem jest sprint do setki w czasie 3,9 sekundy czyli tyle ile RS7 i RS6. Szok. Średnie zużycie paliwa ma wynosić 7 litrów. Taaaa. Nowy model dostał rozstaw osi przedłużony o 12 cm, całe nadwozie jest dłuższe o 29 cm, 6 cm szersze oraz o 3 cm niższe niż odmiana Coupe. Trzeba przyznać że wygląda dobrze. Naprawdę dobrze.

Póki co to tylko koncept, ale znając zamiłowania marki do wyszukiwania nowych nisz, to auto może niedługo się pojawić w salonach. My nie widzimy żadnych przeciwwskazań.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment