42 miliony Volkswagenów wyprodukowanych w fabryce w Wolfsburgu

1 października 2014
Bez kategorii, Nowości Volkswagen
42 miliony Volkswagenów wyprodukowanych w fabryce w Wolfsburgu

Zakład Volkswagena w Wolfsburgu pobił kolejny rekord: w zeszły poniedziałek z taśmy produkcyjnej zjechał 42-milionowy samochód. Jest to Golf GTE w kolorze białym Oryx z panoramicznym rozsuwanym dachem i mocą systemową 150 kW/204 KM.

„Mamy dzisiaj 42 miliony powodów, aby być dumnym z naszej pracy. Jubileuszem tym zakład w Wolfsburgu wyznacza nowe standardy w dziedzinie efektywnej produkcji” – oświadczył Dyrektor zakładu Jens Herrmann. „Podziękowania należą się przede wszystkim naszym pracownikom, którzy swoim wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem umożliwili ten sukces” – dodał Herrmann.

Członkowie Rady Zakładowej Andreas Heim i Jürgen Hildebrandt stwierdzili: „Ta nadzwyczaj duża liczba 42 milionów samochodów świadczy, że koleżanki i koledzy od pokoleń z dużym zaangażowaniem i kompetencją budują w Wolfsburgu samochody. To właśnie wyróżnia nasz zakład spośród innych fabryk.”


Obecnie w Wolfsburgu produkowane są modele Golf, Golf Sportsvan, e-Golf oraz Touran i Tiguan. Zdolności produkcyjne fabryki wynoszą ponad 3800 samochodów dziennie.

Po dziesięciu latach seryjnej produkcji, w 1955 roku w Wolfsburgu świętowano opuszczenie taśmy produkcyjnej przez milionowego Garbusa. Do 1974 roku wyprodukowano tutaj łącznie 11 916 519 Garbusów. W 1974 roku w Wolfsburgu rozpoczęła się także produkcja Golfa. Milionowy Golf opuścił zakład już w 1976 roku, w 1988 roku produkcja przekroczyła dziesięć milionów egzemplarzy.

W latach 90-tych Wolfsburg rozszerzył paletę produktów między innymi o modele Polo i Lupo. Uroczystość z okazji wyprodukowania 25 milionów Golfów odbyła się w 2007 roku, 30-milionowy Golf był gotowy w 2013 roku. Łącznie zakład w Wolfsburgu produkował ponad 20 różnych modeli samochodów, w tym Passata, Audi 50, Audi 80, Audi 100, Jettę, Borę, Golfa Varianta i Seata Arosa.

Leave A Comment